Didim'de emlak fiyatlarını 15 Temmuz belirledi

Didim'de emlak sektöründeki fiyatları 15 Temmuz darbesi belirledi. Konu ile ilgili olarak Didim Emlak Müşavirler Derneği Başkanı Osman Coşkun, önemli açıklamalarda bulundu.

Didim'de emlak fiyatlarını 15 Temmuz belirledi

Didim Emlak Müşavirler Derneği Başkanı Osman Coşkun, Didim’in emlak sektörünü 2016 yılında 15 Temmuz öncesi ve sonrası diye ayırmak gerektiğini belirtti.

Didim Emlak Müşavirler Derneği Başkanı Osman Coşkun 2016 yılında ilçedeki emlak ve konut sektörünü değerlendirdi. Coşkun 2016 yılını 15 Temmuz öncesi ve sonrası diye ayırmak gerektiğini belirterek “15 Temmuz öncesi sektör iyi durumdaydı. Hükümetin faizleri düşürmesi, sirkülasyona neden oldu. Didim’de bundan nasibini aldı ve satışlar yükseldi. Fiyatların uygun olmasından dolayı dönem dönem satışlarda patlamalar oldu. Müteahhitlerde ellerinden hazır binaları sattılar. Bu süreçte ümidimiz Temmuz ve Ağustos ayında da bunun sürmesi fakat 15 Temmuz’daki darbe girişimi süreci olumsuz etkiledi” dedi.

Coşkun, 15 Temmuz’dan sonra bir düşüşün olduğunu halktaki korku ve paniğin emlak sektörünü de etkilediğini belirterek “Ekonomik göstergeleri sunan bir takım kuruluşların Türkiye’nin notunu düşürünce piyasada ciddi azalma oldu. Devletimiz ve hükümetimiz bu konuda ciddi çalışmalar başlattı ve ekonomiye güven gelmesi noktasında adımlar attı. 2016 yılının son çeyreğinde ise satışlarda az da olsa bir iyileşme oldu ama sürecin böyle gideceğini düşünüyoruz. Ümidimiz 2017 yılı ve gayrimenkul sektörünün eski canlılığına kavuşacağına inanıyorum” diye konuştu.

2017 yılında lisanslı emlak müşavirliği yasasının mecliste onaylanmasını beklediklerini de sözlerine ekleyen Coşkun ülkenin içindeki bu sıkıntılı sürecin çabuk atlatılmasının kendileri de olumlu etkileyeceğini, yasal süreçlerin de tamamlanmasıyla sektörün daha iyi olacağına inandığını dile getirdi.

didim emlak didim emlak fiyatları Didim Emlak Müşavirler Derneği 15 temmuz didim haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı