Erdoğan: "Büyüme, ihracat, döviz kuru ve faiz..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin üçüncü çeyrekteki yüzde 11,1’lik büyümesini değerlendirdi, "İnanıyorum ki yıl sonu itibarıyla da herhalde biz yüzde 7,5 civarında bir büyüme oranını yıllık olarak yakalayacağız" dedi..

Erdoğan:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin üçüncü çeyrekteki yüzde 11,1’lik büyümesini değerlendirdi, "İnanıyorum ki yıl sonu itibarıyla da herhalde biz yüzde 7,5 civarında bir büyüme oranını yıllık olarak yakalayacağız" dedi.
Türkiye Bilimler Akademisinin ödül töreninde konuşan Erdoğan, üçüncü çeyrekte yakalanan yüzde 11,1’lik büyümenin çok önemli olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı, "İnanıyorum ki yıl sonu itibarıyla da herhalde biz yüzde 7,5 civarında bir büyüme oranını yıllık olarak yakalayacağız" diye konuştu. Erdoğan, ihracatta yılı yeni bir rekorla tamamlamayı öngördüklerini de belirtti.
Döviz kurundaki dalgalanamayı da değerlendiren Erdoğan, "Döviz kurunun yüksekliği kesinlikle ekonominin gerçekleri ile uyumlu değildir. Kısa sürede doğru dengenin bulunacağına ben inanıyorum" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, "Yüksek faizin olduğu bir yerde enflasyonun düşmesi mümkün değildir" diye de ekledi.
(İHA)

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Anneler, Babalar Dikkat
Anneler, Babalar Dikkat
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı