Girişimci adayları KOSGEB sertifikalarını aldı

Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından KOSGEB ve İŞKUR ortak protokolü ile gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' sertifikaları takdim edildi.

Girişimci adayları KOSGEB sertifikalarını aldı

ANKESOB Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu, girişimci adaylarına; "Asıl önemli olan sizlere sağlanan desteklerin yerinde ve düzgün bir şekilde kullanılması, kurmuş olduğunuz işi büyüterek devam ettirmenizdir. Sizler başladığınız işi geliştirerek büyütmek zorundasınız. Yoksa acımasız rekabet koşullarında  geride kalırsınız." tavsiyesinde bulundu. 

Sertifika töreni ANKESOB Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsa Albut, KOSGEB Sincan Müdürü Hacı Murat Elyürek ve kursiyerlerin katılımı ile GESO Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

GİRİŞİMCİLİK KONULARINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Sertifika töreninin açılış konuşmasını yapan Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsa Albut, “Bugün almış olduğunuz sertifikalar inşallah iş hayatınızda sizler için faydalı olur ve şimdiden hepinize başarılar diliyorum. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programı, kursiyerlerimize iş hayatına atılmaları ve girişimcilik konularında kendilerini yetiştirmeleri anlamında çok güzel bir fırsat sundu. Sadece teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitim ve bu eğitimi bitirdikten sonra da sizlere KOSGEB kaynaklı olmak üzere hibe ve faizsiz kredilerle nasıl bir işyeri kurabileceğiniz konusunda da bilgilendirmeler yapıldı. Biz KOSGEB’in Sincan Müdürlüğü ile çalışıyoruz, sağ olsunlar onlar da bizlere gerekli kolaylığı gösteriyorlar. Bu anlamda ben de sizlerin huzurunda KOSGEB Sincan Müdürü Hacı Murat Elyürek’e ve kurum personeline teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün burada bizleri yalnız bırakmayan ANKESOB Başkan Vekilimiz Sayın  Hasan H. Çavuşculu ile eğitmenimize ve ciddi anlamda fedakârlık yaparak normal mesai haricinde hafta sonu ve hafta içi gayret ve özveri ile çalışan Gölbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası yöneticilerimiz ve personelimize teşekkür ediyorum." dedi.

"BAŞLADIĞINIZ İŞİ GELİŞTİREREK BÜYÜTMEK ZORUNDASINIZ"

Konuşmasına kursiyerleri tebrik ederek başlayan ANKESOB Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu, “Almış olduğunuz bu belgelerle devletimizin size sunduğu hibe ve faizsiz kredi gibi birçok imkândan faydalanabilirsiniz. Asıl önemli olan ise bu desteklerin yerinde ve düzgün bir şekilde kullanılması, kurmuş olduğunuz işi büyüterek devam ettirmenizdir. Sizler başladığınız işi geliştirerek büyütmek zorundasınız. Yoksa acımasız rekabet koşullarında  geride kalırsınız. Şahsım adına bunu en iyi şekilde yapacağınızı düşünüyorum. KOSGEB ve İŞKUR önümüzdeki günlerde sizlere hibe ve faizsiz kredilerin yanı sıra destek ve yardımlarla katkılar sağlayacaktır. Bunlarla ilgili haberleri sürekli takip etmelisiniz. Benim sizlere tavsiyemiz yaptığınız işi düzgün ve geleceğe dönük yapın, işinizi planlı olarak geliştirin. Sonuç itibari ile sizin gibi girişimci arkadaşlarımızın iş sahibi olduğunu gördüğümüz zaman bizler ayrıca mutlu oluyor ve gurur duyuyoruz. Öncelikle bugüne kadar sizin de dahil olduğunuz beş yüze yakın kursiyerimize eğitim verilmesinde öncülük ederek gerekli imkan ve ortamları sağlayan Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın İsa Albut'a sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.”  ifadelerini kullandı.

KOSGEB’in destekleri hakkında bilgi veren KOSGEB Sincan Müdürü Hacı Murat Elyürek de, “ KOSGEB’in girişimcilik desteği 150 bin TL’dir. Bunun 50 bini hibe, 100 bini ise faizsiz kredidir. KOSGEB’in bu destekler dışında Genel Destekleri, Ar-Ge Desteği, KOBİ Proje Desteği gibi destekleri vardır. KOSGEB’in dışında Ekonomi Bakanlığı’nın, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, Maliye Bakanlığı’nın ve İŞKUR’un yani baktığımız zaman birçok kurumun sizlere desteği var. Peki, sizler bu desteklere göre mi iş yapacaksınız? Tabi ki hayır. Sizler iş yapacaksınız ama bu desteklerden de maksimum düzeyde yararlanacaksınız. Öncelikle işyeri kuruyorum demek büyük cesaret işi ve başarıdır. İşyeri kurmak güzel ama doğru planlama yapılmaz ise sorunlar kaçınılmaz olur. Yani sizin belli bir miktar bütçeniz olacak ve bütçesiz hiçbir işe girmeyeceksiniz. Bütçeniz yoksa, bilginiz varsa o zaman kendinize ortak bulacaksınız. 'Hadi gel beraber yapalım' diyeceksiniz ve 'bilgisi benden, desteğin birazı senden, birazı KOSGEB’ten' diyeceğiz ve işimize girişceğiz.” diyerek yaptığı konuşmasını kursiyerleri tebrik ederek sonlandırdı.

Sertifika töreni daha önce işyeri açan kursiyerlerin açma ve destek alma sürecinde yaşadıkları tecrübelerini diğer kursiyerlere aktarması ve karşılıklı görüş alışverişinin ardından sertifikaların dağıtılması ise son buldu.

kosgeb kosgeb girişimci kursları kosgeb kredileri gölbaşı kosgeb gölbaşı haberleri ankesob

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı