Gün, tekstil kentini ziyaret etti

Bilim Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürü Nevzat Gün tekstil kentini ziyaret etti.

Gün, tekstil kentini ziyaret etti

Bilim Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürü Nevzat Gün tekstil kenti gezerek, işletme sahiplerini 'Sanayi Sicil Belgesi'nin avantajları hakkında bilgilendirdi. 
Tekstil kente incelemelerde bulunan Bilim Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürü Nevzat Gün, işletmeleri tek tek gezerek 'Sanayi Sicil Belgesi'nin avantajları hakkında iş yeri sahiplerini bilgilendirdi. İşletmeye yüzde 20 elektrik indirimi, ihraç kaydıyla mal tesliminde KDV tecil terkin, ihalelerde yerlilik avantajı, kamunun sağladığı destek ve kredilerden faydalanma sağlayacak olan "Sanayi Sicil Belgesi" firma yetkililerine anlatan Gün, “6948 Sayılı Kanuna göre “Sanayi Sicil Belgesi”ni alma zorunluluğu var. Belgeyi almak için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının internet sayfasından www.sanay.gov.tr adresinden e-hizmetler bölümünden, sanayi sicil bilgi sistemi sayfası açılacak buradan firma kendi kendini kayıt ederek gerekli yerleri doldurarak buradan müracaat edecekler ve il müdürlüğümüze kuruluş gazetesi ve bağlı olduğu odadan kapasite raporu alarak gelmeleri gerekiyor. Mikro işletmelerde kapasite raporuna da gerek yok” dedi.
Tekstil Kentte birçok işletme yeni olmasına rağmen henüz bir haftalık olup makinelerin yüzde yirmisi kurulan işletmede 25 işçi çalışıyor. Bir diğer işletmede ise 150 işçi çalışıyor, lakin makinelerin henüz yarısı kurulabilmiş olması gelecekte istihdamın arttırılması açısından ümit vaad ediyor.

van haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı