KOSGEB faizsiz krediye yoğun talep

KOSGEB tarafından KOBİ'ler için verilecek olan 50 bin lira faizsiz kredi için Siirt'li esnaftan yoğuna talep geldi.

KOSGEB faizsiz krediye yoğun talep

İşyerlerini geliştirmek isteyen Siirtli esnaflar, KOBİ'lere 50 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği verileceği haberi üzerine veri tabanına kayıt için Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştire ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürlüklerinde yoğunluğa neden oldu. 
Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla KOBİ'lere 50 bin liraya kadar verilecek olan faizsiz kredi desteği için kayıtlar başladı. Bugün başlayan başvurulara yoğun bir talep olduğunu dile getiren KOSGEB Siirt İl Müdürü Ömer Erkılıç, Ekonomik Koordinasyon kurulu kararında KOBİ'lere yönelik 50 bin lira faizsiz kredinin birebir KOSGEB üzerinde verileceğini söyledi. Erkılıç, "19 Aralık'ta başlayan ve 21 Aralık tarihinde saat 24.00 itibariyle son başvuru tarihi olması hasebi ile Siirt ilimizde aşırı bir başvuruyla karşılaştık. Kredimiz bir yıl ödemesiz, ondan sonraki bir yıl ve iki yıl içinde 3'er aylık dönemler olmak üzere 8 aylık taksit ile ödeniyor. Sıfır faizle 36 yıllık bir vadesi olan krediye ilgiden memnunuz. KOBİ beyannamesi güncel olan tüm KOBİ'lerimizin öncelikle, www.kosgeb.gov.tr adresine girerek 21 Aralık tarihi saat 24.00 itibariyle başvuru yapmaları gerekiyor” dedi.
Mevcut iş yerlerini büyütmek için faizsiz krediye başvurduğunu belirten Siirtli esnaf Mehmet Fatih Baran ise, “Devletimizin sağladığı, hemen hemen faiz olmayan bir krediyi duyduk. Biz de faydalanmak için başvuruya geldik. İşimizi büyüteceğiz ve bu sayede Devletin bize baya bir katkısı olacağını umut ediyoruz” diye konuştu. 

kosgeb haberleri kosgeb faizsiz kredi siirt haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı