KOSGEB Girişimcilik sertifikası nasıl alınır?

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile KOSGEB’in birlikte yürüttü Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı.

KOSGEB Girişimcilik sertifikası nasıl alınır?

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, ANKESOB Toplantı Salonu'nda dört gün sürecek 2017 Yılı 12. Grup (son grup) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ne kendi işini kurmak için katılan girişimci adaylarına başarılar diledi.  

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, girişimci adaylarına yaptığı konuşmada, “KOSGEB Girişimcilik desteklerinden yararlanmak için eğitime katılım şartı aranıyor. Girişimcilik eğitimlerinin toplumda girişimcilik kültürünün gelişmesi ve yerleşmesi açısından önemli bir etkiye sahip olduğunu biliyoruz. Bizler ANKESOB olarak bu bilinçle hareket ederek uygulamalı girişimcilik eğitimlerini sürdürüyoruz. 2016 ve 2017 yıllarında 30'a kişilik 24 grupta 720 girişimci adayına eğitim vermiş bulunmaktayız. 2018 yılında odalarımızın ve birliğimizin genel kurullarını tamamladıktan sonra girişimcilik eğitimlerimize kaldığı yerden devam edeceğiz.

Girişimci fırsatları gören, bu fırsatları uygulanabilir ve pazarlanabilir fikirler haline getiren, yenilikçi ve risk alan kişidir. Girişimci herkesten farklı olan işleri yapan, yaptığı işe farkındalık kazandıran kişidir. Yenilik ve yaratıcılık gerektiren işlere ağırlık veren kişidir. Girişimciler kaynaklara değil, kaynakların fırsatlara dönüşümüne odaklanır. Girişimci, uygulanabilir bir iş planı hazırlayarak, iş kurma sürecinde neleri nasıl yapacağını, hedefine nasıl ulaşacağını çok iyi belirlemelidir.” ifadelerini kullandı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini veren Girişimcilik Uzmanı Derya Özilhan Şahin de 50 bin lira hibe ya da 100 bin lira faizsiz kredi imkanından faydalanmak için öncelikle girişimcilik eğitimi ile başlayan süreçte izlenecek diğer aşamaları da şöyle kaydetti:  “Nace kodunun belirlenmesi, KOSGEB veri tabanına kayıt, iş planı hazırlanması, ön değerlendirme, kurul kararı, şirket kurulması ve desteklerin verilmesi.”

Şahin desteklerin verilip verilmeyeceğini en önemli adım olan uygulanabilir bir iş planının belirleyeceğini vurgulayarak, “2018’den itibaren önce KOSGEB’e bireysel başvuru yapılacak, destek çıkarsa o zaman yatırıma başlanacak.” dedi.

KOSGEB Girişimcilik sertifikası Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ANKESOB Haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İşte Ak Parti’ye Yapılan Aday Adayı Başvuru Sayısı
İşte Ak Parti’ye Yapılan Aday Adayı Başvuru Sayısı
Ev işi yaparken Fıtık olmayın
Ev işi yaparken Fıtık olmayın