Yeni girişimcilerin tercihi Kahramankazan

Kahramankazan yeni girişimcilerin gözdesi oldu. 2017 yılının ilk yarısında 170 yeni girişimci işyeri tercihini Kahramankazan'dan yana kullandı.

Yeni girişimcilerin tercihi Kahramankazan

Ankara’nın en hızlı gelişen dış ilçesi olan, Türkiye’de ise en hızlı gelişen ilçeler arasında ilk sıralarda yer alan Kahramankazan, girişimcilerin gözdesi olmayı sürdürüyor. Kahramankazan Belediyesi 2017’nin ilk yarısında 170 yeni işletmeye ruhsat verdi. Kahramankazan 52 bin nüfuslu bir ilçe olmasına karşın, belediyeden ruhsat alarak faaliyet gösteren 4 bin 250’ye yakın işletme bulunuyor.

Kahramankazan, 2017 yılında da iş yeri açmak isteyen girişimcilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer aldı.Kahramankazan Belediyesi bu kapsamda 2017’nin ilk yarısında başvuruda bulunan 170 yeni işletmeye ruhsat verdi. Kahramankazan’da ticari faaliyette bulunmak isteyen yeni işletmeler arasında hizmet sektöründe faaliyet gösterenlerin yanı sıra,imalathane, atölye ve fabrika gibi yoğun istihdam alanı barındıran iş yerleri bulunuyor. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün belediye başkanı seçildiği 2004 yılında ilçe genelinde belediyeden ruhsat alan 1000’e yakın işletme bulunurken, bu sayı 2017’inin ilk yarısı itibarıyla 4245’e yükseldi.

Daha çok istihdam çalışıyoruz

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 2004 yılından bu yana Kahramankazan’da çok büyük bir değişime imza attıklarını belirterek, köy olarak tabir edilen ilçelerinin son 13 yılda başkentin metropol ilçeleri arasına girmeyi başardığını söyledi. “13 yıllık süreçte Kahramankazan, 81 ilden insanların göç ettiği, böyle hızlı göç almasına rağmen adli olayların en az olduğu, sosyal barışın maksimum seviyede temin ve tesis edildiği bir ilçe haline geldi” diyen Ertürk, şöyle konuştu:
“52 bin nüfusa sahibiz, ancak yaptığımız hizmetler alanında nüfusu milyona yaklaşan belediyeler ile yarışıyoruz. Tabi bu çalışmalarımız ilçemize girişimcileri çekiyor. Daha çok üreten, daha çok istihdam sağlanan bir Kahramankazan için, yatırımcı ve girişimcileri ilçemize çekmek için elimizden geleni yapmayı sürdüreceğiz.” 

Kahramankazan kahramankazanhaber kahramankazan belediyesi yeni girişimci

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Açık renk dövme yaptıranlar dikkat!
Açık renk dövme yaptıranlar dikkat!
Saçı dökülenler işte kesin çözüm
Saçı dökülenler işte kesin çözüm