Yenimahalle’de 310 girişimci iş kapısını araladı

Yenimahalle Belediyesi; KOSGEB ve İŞKUR’la ayrı ayrı yaptığı protokol çerçevesinde “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”’ne devam ediyor.

Yenimahalle’de 310 girişimci iş kapısını araladı

Yılsonuna kadar devam edecek olan protokol çerçevesinde şuana kadar 310 girişimci eğitimlerini tamamlayarak mezun oldu. 

Proje başladığı günden buyana 7’si KOSGEB, 4’ü İŞKUR olmak üzere 11 farklı grupta toplam 310 kişi eğitimlerden yararlandı. Her ayın ilk günlerinde yapılan ve iş fikirlerinin sorgulandığı mülakatın ardından eğitim almaya hak kazanan adaylar, ayda iki grup halinde haftada 4 gün toplam 32 saatlik eğitim alıyor. Ayrıca aktif sigortalı olmayan girişimci adaylarına eğitimler süresince İŞKUR tarafından günlük 20 TL yol ve yemek parası ödeniyor.

Eğitimler yıl sonuna kadar devam edecek

Hedef 600 girişimci

Hayallerindeki işi kurmak isteyenler için fırsat niteliğindeki eğitimler Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde yılsonuna kadar devam edecek. Yılsonuna kadar yaklaşık 600 girişimcinin hayallerinin önü açılmış olacak.  Eğitimlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını  nüfus cüzdanı fotokopisi ile Nazım Hikmet Kültür Merkezi AB Proje Ofisi’ne yapabilecek. Ayrıca mülakat tarihlerini de İŞKUR’un resmi web sitesinden takip edebilecek.

Akılarındaki iş fikrini hayata geçirmek isteyenler için önemli bir fırsat sunduklarını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “KOSGEB ve İŞKUR ile birlikte yürüttüğümüz eğitimler devam edecek. Açılan her işyeri iş kapısı, istihdam kapısıdır. O nedenle bu çalışmayı çok önemsiyorum” dedi.

yenimahalle belediyesi kosgeb işkur kosgeb kursları kosgeb girişimci kursları son dakika haberleri haber

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri