Yenimahalle'de konfeksiyon eğitimi için düğmeye basıldı

Yenimahalle Belediyesi girişimcilerin yeni eğitimler alması konusunda önemli bir adım atarak, Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) ile imzaladığı protokol çerçevesinde 50 kursiyerin istihdamı için düğmeye basıldı.

Yenimahalle'de konfeksiyon eğitimi için düğmeye basıldı

İstihdamı arttırmaya dönük AB projeleri kapsamında imzalanan protokolün ilk ayağı olarak Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) bünyesinde görev yapan giyim öğretmenleri 15 gün boyunca toplamda 80 saat eğitim alacak.

Öğretmenler giysilerin vitrine geliş sürecini öğrenecek

Eğitimlerin ilk gününde 8 YENİMEK öğretmeni KARTON mağazasının atölyesinde İmalat Müdürü Raci Karakuş ile kısa bir tur yaptı. YENİMEK hocaları 15 gün boyunca model kalıp aşamasından son ütüsüne kadar kıyafetlerin vitrinlere geliş sürecini ve sanayi makinalarının kullanımını öğrenecek.

Eğitmenlerin eğitimlerini tamamlamasının ardında ise yüzlerce vatandaş için konfeksiyon kurslarına start verilecek.

50 kursiyer istihdam edilecek

Yenimahalle Belediyesi’nin yönlendireceği kursiyerler konfeksiyon alanında mesleki eğitimler alacak. 3 ay sürecek eğitimleri belediyeye ait Tepekule Kurs Merkezi’nde alacak olan kursiyerlerin, tüm ekipman ihtiyacı da Ankara Giyim Sanayicileri Derneği tarafından karşılanacak. Eğitimlerini alan ve hazır giyimde staj yapan kursiyerler arasından başarılı olan 50 kursiyer yine Ankara Giyim Sanayicileri Derneği tarafından istihdam edilecek.

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği Yenimahalle Haber Yenimahalle Belediyesi YENİMEK Konfeksiyon

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı