Ahmet Odabaş kimdir? Kızıltepe Belediyesi'ne Ahmet Odabaş kayyum olarak atandı

Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediyesine Ahmet Odabaş kayyum olarak atandı. Ahmet Odabaş kimdir, nereli? Detaylar haberimizde.

Ahmet Odabaş kimdir? Kızıltepe Belediyesi'ne Ahmet Odabaş kayyum olarak atandı

Mardin Valiliğince, dün Kızıltepe Kaymakamlığı görevine başlayan Ahmet Odabaş, ilçe Belediyesine kayyum olarak atandı. Belediyeye kayyum atandıktan sonra binanın çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, polis belediye binasının iç ve dış kısmını didik didik aradı.

Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Ası, Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Salman ve Kültür Sosyal İşleri Müdürü Salih Kuday, terör soruşturması çerçevesinde tutuklanmıştı.

Ahmet Odabaş kimdir?

Ahmet ODABAŞ, 1975 yılında Adana'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara ve Mersin'de tamamladıktan sonra 1997 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.
2000 yılı Mayıs ayı içerisinde Adıyaman Kaymakam adayı olarak mesleğe başlayan ODABAŞ sırasıyla Kastamonu Hanönü, Konya Derebucak Kaymakam vekillikleri görevlerinde bulundu. Milli Güvenlik Akademesi 49.dönem kursuna katılarak İngiltere'nin Xeter şehrinde 6 ay müddetle yabancı dil eğitimi aldı.
2003 yılı Nisan ayında Konya Emirgazi ilçesine Kaymakam olarak atanan ODABAŞ, Şanlıurfa Halfeti Kaymakamlığı, Yozgat Çekerek Kaymakamlığı, Bingöl Vali Yardımcılığı, Tokat Almus, Kocaali ilçe kaymakamlıkları görevlerinin ardından 01.12.2016 tarihinde Kızıltepe ilçe Kaymakamlığı görevine atandı.
Kaymakam Ahmet ODABAŞ evli ve 1 çocuk babasıdır.

kızıltepe haberleri gündem haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri