Barbaros Şansal kimdir? Neden tutuklandı

Barbaros Şansal tutuklandı. Peki Barbaros Şansal kimdir, nereli ve neden tutuklandı? İşte tüm merak edilen soruların cevapları...

Barbaros Şansal kimdir? Neden tutuklandı

İstanbul'da Reina saldırısının gerçekleştirildiği yılbaşı akşamı Türkiye'ye yönelik çirkin video paylaşımı ile tepki çeken ünlü modacı Barbaros Şansal hakkında tutuklama kararı geldi. Yılbaşı gecesi KKTC'de bulunduğu sırada Türkiye aleyhine paylaştığı çirkin mesaj nedeniyle tepki çeken ünlü modacı Barbaros Şansal, İstanbul'a indiği anda polis tarafından hemen gözaltına alınmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu savcılarından Umut Tepe tarafından hakkında soruşturma başlatılan Barbaros Şansal saat 23.30 sıralarında KKTC'den İstanbul'a gelen uçaktan inmişti. Barbaros Şansal hakkında çıkarılan gözaltı kararı gereği polis tarafından uçak kapısında gözaltına alındı ve ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Barbaros Şansal, sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle gözaltına alınan Barbaros Şansal, sevk edildiği mahkeme tarafından "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" suçundan tutuklandı.

BARBAROS ŞANSAL KİMDİR?

10 Temmuz 1957 senesinde dünyaya gelen Barbaros Şansal, aslen Ankaralıdır. Moda tasarımcısı olan Şansal sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımlarla gündeme gelmiştir.

Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesi'nde alan Barbaros Şansal, modacılık eğitimini Londra'da tamamlamıştır.

Habertürk kanalında “Toplu İğne” ve Skytürk’te “Çengel İğne” adlı programları yapan Şansal, “3. Sınıf Hamur Kağıda Matbaa Mürekkebi Hayatlar” isminde bir kitap da yazdı. Ayrıca Matthew Frederick ve Alfredo Cabrera’nın yazdığı “Moda Okulunda Öğrendiğim 101 Şey” adlı kitabı da Türkçe’ye çevirerek yayınlanmasını sağladı. Son olarak Şansal, Marmara Üniversitesi ve Ankara Başkent Üniversitesi’nde “Moda Tarihi” dersleri verdi.

barbaros şansal kimdir barbaros şansal ne dedi barbaros şansal tutuklandımı

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri