Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yılı Bergama’da coşkuyla kutlandı

14 Eylül Stadyumunda düzenlenen kutlama törenine İzmir Vali Yardımcısı Erol Türkmen, Garnizon Komutanı Tank Albay Murat Sağlık, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, kamu kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile Bergamalılar katıldı.

Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yılı Bergama’da coşkuyla kutlandı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ilçe protokolünün öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. İzmir Vali Yardımcısı Erol Türkmen günün önemine ilişkin yaptığı konuşmada; “Cumhuriyet insanlık tarihinde ki en onurlu yönetim şeklidir” dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler kendi yazdıkları cumhuriyet konulu şiirleri ve kompozisyonları okudu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla okullar arasında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve 4×100 metre bayrak yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi. Okulların ve Halk Eğitim Merkezi’nin halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından kutlamalar resmigeçit töreniyle sona erdi.

YAŞASIN CUMHURİYET

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise mesajında; “Gericiliğe karşı aydınlık, bağnazlığa karşı çağdaşlık anlamlarıyla taçlandırdığımız ve eşit yurttaşlık çerçevesinde oluşturduğumuz Cumhuriyetimizin 95’inci yılında birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen emperyalizmin uşak ve uzantıları bilmelidirler ki sinsi planlarını asla gerçekleştiremeyecekler. Cumhuriyetin kazanımlarını yok etmek isteyenlere karşı hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Gönenç mesajını; “Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, devrimlerinin aydınlık yolundan sapmadan yürümeye devam edeceğimizi bir kez daha tekrarlıyor, yüce milletimizin Cumhuriyet Bayramını en derin duygularımla kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyet” sözleriyle tamamladı.

Bergama haber Bergama Belediyesi Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çankaya Belediyesi desteklerini sürdürüyor
Çankaya Belediyesi desteklerini sürdürüyor
Hamilelikte en sık rastlanan şikayetler neler?
Hamilelikte en sık rastlanan şikayetler neler?