Hayvanların cankurtaranı, Ankara İtfaiyesi

Gece gündüz demeden yangınlara koşan itfaiye ekipleri, hizmet verdiği onlarca hizmet arasında, yangın söndürmeden sonra en fazla emek ve mesaiyi, mahsur kalan hayvanları kurtarma operasyonlarına harcıyor.

Hayvanların cankurtaranı, Ankara İtfaiyesi

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, son 3 ayda, aralarında kedi, köpek, inik, koyun ve yılanın da bulunduğu 815 hayvanı, düştüğü zor durumdan kurtararak, yaşamlarını sürdürmelerini sağladı.  

Yangınlar dışında da başı sıkışanların imdadına yetişen Ankara İtfaiyesi,  merkeze ulaşan tüm ihbarları anında değerlendirerek, insan  veya hayvan demeden her canlıyı kaldıkları zor durumdan kurtarmak için canla başla çalışıyor.

Ekipler, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine, kimi zaman sevimli bir kedi yavrusunu termal kamera kullanarak bir borunun içinden, kimi zaman can dostu küçük bir köpeği mahsur kaldığı çatıdan, tavan arasından, kimi zaman ısınmak için araçların kaportasına giren yavru kediyi, kimi zaman eve giren bir yılanı özenle, sabırla,  zarar vermeden kurtarıyor.    

- YARALANANLAR DA VETERİNERLERE TESLİM EDİLİYOR 

Ankara İtfaiyesi ekipleri, bu çerçevede, Ağustos , Eylül ve Ekim aylarında gelen yardım talepleri üzerine; 514 kedi, 113 köpek, 136 değişik türde kuş, 13 büyükbaş hayvan, 4 küçükbaş hayvan, 29 yılan ve diğer türlerden 6 hayvanı, sıkıştığı veya mahsur kaldıkları yerlerden kurtararak sahiplerine teslim etti, sahipsiz hayvanları da yaşam alanlarına geri bıraktı.

Hayvan kurtarma operasyonlarındaki titiz çalışmaları ve başarılı müdahaleleriyle de Ankaralıların haklı takdirini ve güvenini kazanan Ankara İtfaiyesi, sıkışma veya mahsur kalma durumunda yaralanan hayvanları da gerekli tedavisinin yapılması için bölgedeki sorumlu veterinerlik kuruluşlarına teslim ediyor.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Mamak'ta  Biyopsikososyal destek
Mamak'ta Biyopsikososyal destek