Keçiören Metrosu 5 Ocakta açılıyor

Daha önce Başbakan Binali Yıldırım tarafından ocak ayında açılacağı belirtilen Keçiören Metrosu 5 Ocak 2017 saat 14.00'te açılıyor.

Keçiören Metrosu 5 Ocakta açılıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara Keçiören metrosunun 5 Ocak 2017 saat 14.00'te açılacağını söyledi. 

İşte Başbakan Yıldırım'ın daha önce yaptığı o açıklama,

"KARA SEVDAYA DÖNEN KEÇİÖREN-TANDOĞAN METROSU’NU ÖNÜMÜZDEKİ AY AÇIYORUZ"

"AK Parti’nin siyasette tek hedefi var, millete hizmettir" diyen Yıldırım, "Havaalanına yakın, havaalanından gelenler de burada konaklayabilecekler. Ayrıca, Ankara’dan ücretsiz servis olacak. Yetmedi, buradan Ankara’ya önümüzdeki yıllarda metroyu da yapacağız. Böylece, Ankara ile bura arası çok daha yakınlaşmış olacak. Ankara’nın toplu ulaşımına destek olmak için Kızılay-Çayyolu, Batıkent-Sincan metrolarını açtık. Şimdi de artık kara sevdaya dönen Keçiören-Tandoğan Metrosu’nu önümüzdeki ay açıyoruz. Bir yandan metrolarıyla bir yandan yollarıyla geniş bulvarıyla Ankara’nın güzelliğine daha da güzellikler katacağız" şeklinde konuştu.

Başkentray’ın tüm hızıyla devam ettiğini anlatan Yıldırım, 2 sene sonra Başkentray’ın da hizmete gireceğine dikkati çekti.

ANKARA'DA YILBAŞINDA METRO SAATLERİ DEĞİŞMEDİ

Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin yeni yıla huzur ve güven içinde girmeleri için gerekli tüm önlemleri aldığı bildirildi. 
Büyükşehir Belediyesi, 7/24 çalışan birimlerini takviyelerle güçlendirerek, vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması amacıyla çalışmalarına aralıksız devam edecek.
EGO otobüsleri, metro ve Ankaray seferlerinin saatlerinde herhangi bir değişik yapılmadı. Gıda malzemeleri üreten ve satan iş yerlerinde denetimlerini artıran Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, takviye ekiplerle denetimlerini sürdürmeye devam edecek.
Fen İşleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri, buzlanma ve kar yağışına karşı, yolların açık olması için alınan önlemlerin devam edeceğini açıklarken, İtfaiye Daire Başkanlığı, Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ve ASKİ ekipleri, vatandaşların huzurlu bir yılbaşı geçirmeleri için gece boyunca görev başında olacak.
ALO 153 Mavi Masa Birimi de yılbaşı gecesi sabaha kadar vatandaşların şikayet ve taleplerini değerlendirerek, çözümü için ilgili birimlere aktaracak. Yılbaşı gecesi ortaya çıkabilecek olumsuzluklarda, vatandaşlar, tüm birimler için ALO 153 Mavi Masa hattını arayabilecek. 

keçiören metrosu keçiören metro durakları keçiören metro istasyonları

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri