LYS sonuçları açıklandı!

Milyonlarca öğrenci tarafından merakla beklenen LYS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. LYS sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ya da ÖSYM Mobil cihazlarından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

LYS sonuçları açıklandı!

LYS sonuçları nihayet açıklandı. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği ve gelecekleri için büyük önem arz eden LYS sonuçları ÖSYM tarafından bugün açıklandı. İşte LYS hakkında bilmeniz gerekenler...

LYS SINAV SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

LYS'DE 2 SORU İPTAL

2017 Lisans Yerleştirme  Sınavı sonuçları ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet sitesinden  öğrenilebilecek - LYS-1 matematik testinin temel soru kitapçığındaki 75 ve 76'ncı  soruların değerlendirme dışı bırakılmasına karar verildi

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 10-11 ve 17-18  Haziran 2017 tarihlerinde uygulanan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçları  açıklandı.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adaylara gönderilmeyecek. Adaylar,  sınav sonuçlarını ÖSYM'nin resmi internet adresi "https://sonuc.osym.gov.tr" ya  da ÖSYM mobil cihaz uygulamasından T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile  öğrenebilecek.

Lisans Yerleştirme Sınavlarına ait madde analizlerinin incelenmesi ve  cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmasının ardından itirazlar da bilimsel  açıdan değerlendirildi.

 Buna göre, LYS-1 matematik testinin temel soru kitapçığındaki 75 ve  76'ncı soruların, ortaöğretim ileri düzey matematik (9, 10, 11 ve 12. Sınıflar)  öğretim programının "Uzayda iki doğru, iki düzlem, bir düzlem ve bir doğrunun  birbirlerine göre durumlarını belirler ve uygulamalar yapar" kazanımı kapsamında  olduğu ancak ortaöğretim ileri düzey matematik 12. sınıf ders kitabında uzayda  doğru ve düzlem ünitesinin bu kazanımları tümüyle kapsamadığı tespit edildiğinden  bu iki sorunun değerlendirme dışı bırakılmasına karar verildi.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Anneler, Babalar Dikkat
Anneler, Babalar Dikkat
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı