LYS sonuçları açıklandı mı? 2017 LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak?

LYS sonuçlarını bekleyen milyonlarca öğrenci için güzel haber geldi. ÖSYM takvimine göre LYS sonuçları bugün açıklanacak. Peki sonuçlar saat kaçta açıklanacak ve sorgulama nasıl yapılacak? Detaylar haberasir.com'da...

LYS sonuçları açıklandı mı? 2017 LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Milyonlarca öğrenci ve velinin günlerdir merakla beklediği LYS sonuçları ÖSYM'nin resmi sitesinde verdiği bilgilere göre 11 Temmuz Salı günü (bugün) saat 23:59'da ÖSYM tarafından açıklanacak. Adaylar, tercih işlemlerini ÖSYM’nin aday işlemleri sistemine aday şifreleri ve T.C. kimlik numaraları ile girerek yapabilecekler. Tercihlerin açıklanmasının ardından da üniversiteler için kayıt dönemine girilecek.

LYS SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

LYS SONUÇLARI SORGULAMA

Adaylar bugün LYS sonuçları ilan edildikten sonra ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek. Sonuçlar, T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yapılarak görülebilecek. 

LYS puan türlerinin en az bir tanesi 180 puan ve üzerinde olan adaylar, ön lisans programlar için ve lisans programlar için tercih işlemi gerçekleştirebilecekler. Puan türlerinin en az bir tanesinden 180 puanı alamamış olan adaylar, ön lisans programları ve YGS puanları ile öğrenci kabul eden lisans programları için tercih işlemi yapabilecekler. 

Baraj puanı olan 180 puanın altında olan adaylar, LYS puanı ile öğrenci kabul eden lisans programlarına başvuru yapamazlar.

Lisans Yerleştirme Sınavlarına ait sonuçlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi www.osym.gov.tr üzerinden 11 Temmuz 2017'de açıklanacak. Öğrenciler sonuçları ais.osym.gov.tr 'den giriş yaparak görebilecekler. Lisans Yerleştirme Sınavları ( Sosyal Bilimler, Matematik, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Edebiyat-Coğrafya) Geçtiğimiz ay iki haftaya yayılarak gerçekleşmişti. İlk hafta LYS-1 (Matematik), LYS-4 (Sosyal Bilimler)  oturumları yapılmıştı. LYS'nin son haftasında LYS-2 (Fen Bilimleri), LYS-5 (Yabancı Dil) ,  LYS-3 (Edebiyat Coğrafya) oturumları gerçekleşmişti. 

Lys sonuçları lys sonuç öğrenme 2017 lys sonuçları ösym

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Mamak'ta  Biyopsikososyal destek
Mamak'ta Biyopsikososyal destek