Mansur Yavaş, esnaf ziyaretlerine devam ediyor

Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, esnaf ziyaretlerine ve seçilmesi halinde yapacağı projeleri anlatmaya devam ediyor. İşte Mansur Yavaş'ın esnaf ziyaretlerinden detaylar...

Mansur Yavaş, esnaf ziyaretlerine devam ediyor

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında Ankaralı esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.  Gersan Sanayi Sitesi, yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelen Yavaş’a Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Fethi Yaşar da eşlik etti.  Sanayicilerin sorunlarını dinleyen Yavaş,  çözüm önerilerini anlattı. 
Yavaş, burada yaptığı konuşmada, “31 Mart’ta bir seçim yapılacak. Anlattığınız sorunlara değinen bir belediye mi yoksa aynı düzen bir belediye mi? Bunun seçimi yapılacak“ dedi. 
 
“KENDİMİZİ DEĞİL KENTİMİZİ ZENGİNLEŞTİRDİK”
Muhalfetten bir belediye başkanını çalıştırmazlar iddialarına değinen Yavaş, “Bu seçimin bekayla alakası yok. Bakın Fehti Bey muhalefetten bir belediye başkanı. Kendisi hiç kimseyi ayırmadan, herkese eşit hizmetle Yenimahalle’yi kalkındırdı. Benim 10 yıllık bir belediye başkanlığım var. Yaptığım hizmetler ortada. Biz kendimizi değil kentimizi zenginleştirdik” diye konuştu. Ankara’da önceliğin vatandaşın isteklerinin değil, ölü yatırımlar olduğunu belirten Yavaş, “Bizim önceliğimiz sizsiniz” dedi. 
 
“ANKARA’DA FUAR ALANINI BİTİRECEĞİZ”
“Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde toplanan bu paralar nereye gitti?” diye soran Yavaş, “Bu paralar sizin. Ölü yatırımlardan dolayı, daha pahalı su içtiniz, ulaşıma daha fazla para verdiniz” dedi. 
Sanayicilerin sorunlarını bildiğini söyleyen Yavaş, “Ankara’da öncelikle fuar alanını bitireceğiz. Siz burada yaptığınız ürünleri, orada satacaksınız. Sanayi bölgelerinde alt yapıdan tutun da ulaşıma kadar birçok sorun var. Organize sanayi bölgelerini kalkındırmadan Ankara’yı kalkındıramazsınız” diye konuştu. 
Emeklilkte yaşa takılanlara yönelik sunduğu çözüm yüzünden “Kendisini cumhurbaşkanı sanıyor” sözlerini hatırlatan Yavaş, “Ankara’da Suriyeliler bedava tedavi görüyor. İyi de bu EYT’liler ne yapacak? Hiç mi vicdan kalmadı sizde? Biz hizmete vicdanımızla bakıyoruz, onlar cüzdanlarıyla bakıyor. Kul hakkını, yetim hakkını öne alarak, paralarınızı harcayacağız. Paralarınızı çar çur etmeyeceğiz” dedi. 
 
“İLK İŞİMİZ ANKARA’DAKİ ÜRETİMİ ARTIRMAK OLACAK”
Yavaş, ardından Siteler esnafını ziyaret etti. Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı düzenlediği toplantıya katıldı. Burada konuşan sözlerine Yavaş, babasının da mobilyacı olduğunu belirterek başladı. 3 dönemdir aday olduğunu hatırlatan Mansur Yavaş, “3 dönemdir geliyorum buraya. Kaç yıldır bir şey yapılmamış. Bu saatten sonra da aynı yönetim anlayışıyla Siteler’de hiçbir şey yapılmaz” dedi. 
Yatırımları vatandaşa sorarak yapacağını söyleyen Yavaş, “Ankapark’a dünyanın parası yatırıldı. O para Siteler için harcansaydı ne olurdu? Organize sanayi bölgesine konut yapmışlar ancak ne alt yapı var, ne de doğru düzgün ulaşım var. Ben Beypazarı’na bacasız fabrikalar kurdum. İlk yapacağımız iş Ankara’da üretimi artırmak olacak. Siteler gün geçtikçe güç kaybediyor. İş yerlerine su indirimli tarifesi uygulayacağız. Sudan para kazanılmaz. O Allah’ın bir nimetidir. Havaalanı Metrosu projemizin bir Altındağ üzerinden Siteler’den de geçmesini istiyoruz. Onların projelerinde metro Keçiören, Kuyubaşı üzerinden var. Böyle olduğu zaman nasıl Sincan’dan gelenler Batıkent üzerinde sıkışıyorsa, Kuyubaşı’ndan geçerse oradada sıkışma olacak” diye konuştu. 
 
“ANKARA KARARINI VERMİŞ”
Yavaş, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yavaş, Özhaseki hakkında bulunduğu suç duyurusunun sorulması üzerine, “Kirli siyaset yapmasınlar. Biz kimseye iftira atmıyoruz. Ayıp bir şeydir. Bu sonucu değiştiremeyecektir. Ankaralı kararını vermiş. İnşallah Ankara 1 Nisan’dan itibaren bu kirli siyasetten kurtulacak” yanıtını verdi. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “logosuz aday” sözlerinin üzerine konuşan Yavaş, “AK Parti’nin adayının da yok. Ama bizim gezen bütün arabalarımızda logo var. Logodan gocunmuyoruz. AK Parti’de de yok, önce onu görmeleri gerekiyor” diye konuştu. 
 
“ASFALT KATILIM PAYINI KALDIRACAĞIZ”
Asfalt katılım bedellerinin katılacağına için konuşan Yavaş, “Asfalt katılım payları daha belediyeye ruhsat için müracat ederken alınması gereken paralar. Ancak beş yılda bir alınır hale getirmişler bir yasa ile ama daha sonra, 2012 yılında, bu durum belediyenin takdirine bırakıldı yasalarla. Ankara’da baktığınız zaman yüzbinlerce insanın tapusunda haciz var. Kendilerinin haberleri bile olmuyor. Tapuda alım satım yaparken öğreniyor vatandaş. Ben bunun haksız hukuksuz olduğuna inanıyorum. Seçildiğimiz zaman ilk işimiz büyükşehir belediye meclis kararı ile hem bu hacizleri hem de bu borçları kaldırmak, ödeyen vatandaşlarımızla da mahsuplaşmak olacaktır” ifadelerini kullandı. 
 
“ANKARA’DAKİ ULAŞIM PAHALILIĞINI ÇÖZECEĞİZ”
Ankara’daki ulaşımın pahalı olduğunu ve bunun için çözüm önerisi sorulan Yavaş, “Bu sorunu ortadan kaldıracağız. Hem vatandaşı hem de şoförlerimizi memnun edecek bir çözüm bulacağız. Baktığınız zaman dolmuşçu, halk otobüsçü, otobüscüler zarar ediyor. Belediye zarar ediyor. Burada bir işletme sorunu var. Bundan dolayı zarar ettiklerini düşünüyorum. Hep birlikte masaya oturup çözüm bulacağız”diye konuştu. 
 
“DOĞALGAZ SAYAÇLARINDAN ALINAN PARANIN HESABINI SORACAĞIZ”
Doğalgaz sayaçlarından alınan paralara ilişkin konuşan Yavaş, “Biz inceledik. Normalde bir yeri özelleştirdiğiniz zaman oranın borçlarıyla birlikte özelleştirirsiniz. Dolayısıyla vatandaştan alınan bu paraların Başkent Gaz’da olması gerekiyor. Ancak Başkent Gaz sanki bu borçların belediyede kalmış gibi sürekli sayaçların değiştirilmesini, yeniden abonelik yapılmasını istiyor. Eski ödenenler ne oldu? Başkent Gaz belediyeye atıyor, belediye Başkent Gaz’a atıyor. Bu sorunu çözeceğiz. İnsanlardan depozito bedeli almayacaklar, alınanların da hakkını arıyacağım” dedi.

Mansur Yavaş Millet İttifakı Esnaf ziyareti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kenan Doğulu ve Sertab Erener'İn Red Bull SoundClash biletleri satışa sunuldu
Kenan Doğulu ve Sertab Erener'İn Red Bull SoundClash biletleri satışa sunuldu
Yenilenen Renault Master Türkiye’de satışa sunuluyor
Yenilenen Renault Master Türkiye’de satışa sunuluyor