Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; K. Maraş, Diyarbakır, Adıyaman, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Ş. Urfa’nın kuzey kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul,İzmir, Manisa, Balıkesir Kırklareli'nin doğusu, Çanakkale’nin iç kesimleri, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kastamonu, Düzce, K. Maraş, Osmaniye, Ordu, Giresun, Trabzon, Hatay, Sivas çevreleri ve Samsun'un iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; K. Maraş, Diyarbakır, Adıyaman, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Ş. Urfa’nın kuzey kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İçkesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; K. Maraş, Diyarbakır, Adıyaman, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Ş. Urfa’nın kuzey kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, yarın Kırklareli'nin doğu kesimleri, Çanakkale'nin iç kesimleri ile İstanbul, Sakarya, Balıkesir ve Kocaeli çevrelerinin hafif olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde güney ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C21°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISTANBUL °C21°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

KIRKLARELI °C19°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

SAKARYA °C21°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

EGE

Parçalı bulutlu sabah ilk saatlerde İzmir ve Manisa hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C20°C

Parçalı bulutlu

IZMIR °C24°C

Parçalı bulutlu sabah ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı

KÜTAHYA °C20°C

Parçalı bulutlu

MANISA °C24°C

Parçalı bulutlu sabah ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, K. Maraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların K.Maraş çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

ADANA °C30°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C26°C

Parçalı bulutlu

HATAY °C26°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ISPARTA °C21°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Sivas çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKSARAY °C21°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C19°C

Parçalı ve çok bulutlu

CANKIRI °C21°C

Parçalı ve çok bulutlu

ESKISEHIR °C20°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kıyıları ile Kastamonu ve Düzce çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU °C19°C

Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE °C21°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

KARABÜK °C22°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK °C19°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevreleri ile Samsun'un iç kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C22°C

Parçalı ve çok bulutlu

GİRESUN °C21°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

SAMSUN °C21°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri sağanak yağışlı

TRABZON °C21°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, Iğdır çevreleri dışında bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ °C18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ERZURUM °C13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

HAKKARİ °C17°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

KARS °C15°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adıyaman, Mardin, Diyarbakır, Batman, Siirt çevreleri ile Ş. Urfa'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

ADIYAMAN °C17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DIYARBAKIR °C18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GAZIANTEP °C17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

SIIRT °C19°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğu gece saatlerinden sonra güneybatıdan , Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) gece güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (20-40km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

meteoroloji hava durumu yağış uyarısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çankaya Belediyesi desteklerini sürdürüyor
Çankaya Belediyesi desteklerini sürdürüyor
Hamilelikte en sık rastlanan şikayetler neler?
Hamilelikte en sık rastlanan şikayetler neler?