Özelleştirme'nin başına "Özel Bürokrat"

TÜRKŞEKER Genel Müdürü Ahmet Aksu, yeniden Özelleştirme İdaresi Başkanlığı görevine getirildi.

Özelleştirme'nin başına

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. ( TÜRKŞEKER) Genel Müdürü olarak görev yapan ve burada önemli başarılara imza atan Aksu, yeniden Özelleştirme İdaresi Başkanlığı görevine getirildi.

Görev yaptığı önceki dönemde hedeflenen özelleştirme gelirinin üzerine çıkarak önemli başarılara imza atan ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Ahmet Aksu’nun yeniden bu göreve getirilmesinde önceki başarılarının etkili olduğu tahmin ediliyor.

Bugüne kadar çalıştığı görev arkadaşları tarafından da çok iyi ve çok başarılı bir amir olarak bahsedilen Ahmet Aksu, kendi yeteneği ve çabaları sonucu özelleştirmelerde ülke adına önemli gelirler elde etmeyi başarmıştır.

KISA SÜREDE ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATTI

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) Genel Müdürlüğü’nde kısa süre görev alan Aksu, kurum çalışanları için birçok iyileştirici projeye imza atmıştır. Seker çalışanları ve ailelerine firmalar bazında indirim sağlayacak “Şeker kart” ve gene kurum çalışanları ve ailelerinin karşılaştığı her tür sosyal sorunun çözümü için hayata geçirilmiş olan “Şeker destek” projeleri Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş Avrupa standartlarında çalışmalarındandır. Ahmet Aksu ayrıca milli paraya geçiş politikasının da hem ilk hem de en güçlü uygulayıcılarındandır.

AHMET AKSU KİMDİR?

1967 Osmancık doğumlu. İlk-orta ve lise tahsilini Osmancık’ta tamamladı. Aksu, Yüksek tahsilini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı.

Üniversite tahsilini tamamlamasını takiben Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda (ÖİB) uzman olarak 1992 yılında göreve başladı. Göreve başladığı tarihten itibaren Özelleştirme İdaresine bağlı olan değişik kuruluşlarda Yönetim Kurulu üyeliği, Başkan vekilliği ve Başkanlık görevlerinde bulundu.

Şubat ayında ÖİB Başkanlığı görevini devreden Aksu daha sonra TÜRKŞEKER Genel Müdürü olarak görev yaptı ve yeniden ÖİB Başkanlık görevine getirildi.

 
Ahmet Aksu kimdir Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri