Polis Özel Harekat (PÖH) mülakatları ne zaman başlayacak? PÖH sınav sonuç sorgulama

Polis Özel Harekat (PÖH) sınav sonuçları açıklandı. Peki PÖH mülakatları ne zaman, nerede yapılacak? İşte detaylar...

Polis Özel Harekat (PÖH) mülakatları ne zaman başlayacak? PÖH sınav sonuç sorgulama

Polis Özel Harekat sonuçları açıklandı. Mülkat tarihi belli olan adayların sınav sonuçları da açıklandı. 19 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan Polis Özel Harekat mülakatlarına katılabilecek olan adaylar sonuçların ardından belgeleri ile sınava katılabilecekler...

MÜLAKATLAR 19 ARALIK’TA YAPILACAK
Şube Müdürü Recep Korhan Gürel, PÖH mülakatlarının 19 Aralık’ta yapılacağını açıkladı. Mülakatlar hakkında da bilgi veren Gürel, “Polis Akademisi’nin internet üzeriden açtığı başvurular tamamlandı. Yaklaşık 280 bin tane, 18 yaşını bitirmiş, Türk vatandaşı bunlara müracaat ettiler. Önümüzdeki süreçte, 19 Aralık olarak tahmin ediyoruz, spor mülakatları, sağlık kurulu raporları ve daha sonrasında sözlü mülakatlarla süreç başlayacak. Eğitimleri de inşallah 2017’nin ilk aylarında Türkiye’nin değişik illerinde Polis Akademisi’nin belirleyeceği okullarda, eğitici kadrosunu biz vereceğiz, bu şekilde eğitimlere başlayacağız” dedi.

BELEDİYEDEN ÜCRETSİZ SPOR EĞİTİMİ

Bozüyük Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğiyle Polis Özel Harekât (PÖH) sınavına katılacak gençler için ücretsiz kondisyon spor eğitimi kursları düzenlendi.
Bozüyük Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda hazırlanan özel parkurda, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü eğitmenleri eşliğinde sınava girecek adaylara eğitim veriliyor. Belediye internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruların ardından Metristepe Kültür Merkezi’nden alınan ve 2 adayla başlayan başvurular 20’ye ulaştı. Pazaryeri, Bilecik ve Kütahya’dan da başvuruların yapıldığı kursta öğrencilerin hazırlanan parkuru en kısa sürede ve başarılı bir şekilde bitirebilmeleri, hareketlerde akıcılık ve sağlamlık kazanmaları amaçlanıyor. Kurs süresi boyunca profesyonel eğitmenler tarafından sınava hazırlanan gençlerin doğru bildikleri yanlışlarını düzeltmelerinde de büyük fayda sağlayacak eğitim çalışması ayrıca gençlerin sınav zamanında parkur heyecanı ve streslerini yenmelerini de sağlayacak.

pöh mülakatları polis özel harekatı pöh sınav sonuç sorgulama

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri