Şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı - Aksaray Haberleri

Kayseri'de terör saldırısında şehit olan askerler için Aksaray Ulu Cami avlusunda gıyabi cenaze namazı kılındı.

Şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı - Aksaray Haberleri

Aksaray’da, Kayseri’de bugün sabah meydana gelen bombalı terör saldırısında şehit olan 14 asker için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Ulu Cami avlusunda yatsı namazını müteakip kılınan gıyabi cenaze namazına çok sayıda vatandaş katıldı. Gıyabi cenaze namazının ardından yapılan dualarda eller gözyaşları ile semaya açıldı. Burada bir açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Aksaray Şubesi Başkan Yardımcısı Vahit Arık, siyasetin ve toplumun bir yere yönlendirilmek istendiğini belirterek, “Allah milletimize sabırlar versin, metanet versin. Her nereye sürüklenmek istiyorsak bu oyunu görüp o tuzağa düşmemeyi nasip etsin. Ocaklara ateş düşüyor, annelerin, eşlerin, çocukların kalplerine onulmaz acılar saplanıyor. Ailelerde tarifi imkansız yürek sızıları oluşuyor. Olup biten bir taraftan canımızı yakıyor, canımızı acıtıyor, diğer taraftan düşmanın ne kadar ahlaksız ve ne kadar insanlıktan uzak olduğunu anlamamızı sağlıyor. 20 Temmuz 2015 Suruç patlamasından sonra her saldırının en ince detayına varıncaya kadar planlandığını ve bu saldırıları tetikçilerin üzerinde bir küresel aklın organize ettiğini düşünüyoruz. Zerrece vicdanı, zerrece merhameti olmayan, hem bu coğrafyanın değerleriyle bağını, hem de insanlığını yitirmiş olan ellerin de bu küresel akla tetikçilik yaptığını görüyoruz. Bu tip saldırılarla güvenlik güçlerimizin, sivillerin canına kastedilirken, asıl hedefin siyasetin ve toplumun yönlendirilmesi olduğunun farkındayız. Ülkemiz ve insanımız korku, panik havasıyla, kin, nefretle, acı ve gözyaşı ile nereye sürüklenmek isteniyorsa bize düşen bunu görebilmek ve aklıselim ile hareket edebilmek, istenilen gidiş hattının tam karşısında durabilmektir” dedi.
Konuşmanın ardından vatandaşlar tekbir getirerek sloganlar attı. Vatandaşlar daha sonra güvenlik önlemleri alan polis ekiplerine teşekkür ederek Ulu Cami önünden ayrıldı. 

aksaray haberleri ulu camii Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Aksaray Şubesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İsimsizler Fatih Kaymakam Ölecek mi? Virankaya Kaymakamı Fatih Keskin öldü mü?
İsimsizler Fatih Kaymakam Ölecek mi? Virankaya Kaymakamı Fatih Keskin öldü mü?
Mesut Akgül, oyunu Şafaktepe İlköğretim Okulu'nda kullandı
Mesut Akgül, oyunu Şafaktepe İlköğretim Okulu'nda kullandı