Şehitlik Anıtı 15 Temmuz'da açılıyor

Şehitlik Anıtı 15 Temmuz'da açılıyor. Gölbaşı Belediyesi’nce, Gölbaşılı şehitler anısına yapılan “Şehitlik Anıtı”, FETÖ tarafından gerçekleştirilmek istenilen hain darbe girişiminin yıl dönümü 15 Temmuz’da açılacak.

Şehitlik Anıtı 15 Temmuz'da açılıyor

Özel Harekat Daire Başkanlığı ve Polis Akademisi yolu üzerinde bulunan Şelale Parkı’na yapılacak anıtta, tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet ülküsü ile barış, özgürlük, demokrasi gibi evrensel değerlerin vurgusu öne çıkarılacak.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan anıtın ana fikrinde, ezelden beridir hür yaşamış bir milletin özgürlüğünün darbeciler ve katil teröristler tarafından gasp edilemeyeceğinin vurguladığını belirterek,  teknik ayrıntılarından şöyle bahsetti:

“Şehitler Yurdu olan sonsuzluk evrenini betimlemek amacıyla abide iki çelik ayaktan oluşup 20.70 metre yüksekliğindedir. Milletin direniş hareketini betimleyen orta heykel grubu 3.50 çapındaki bayraklarla birlikte 6.50 metre şeklinde tasarlanmıştır. Formun üstte Yüce Rabbimize yönelmiş genişleyen kısmı ‘zaman geçidi’ni, şehitlerin ruhlarının önünde açılmakta olan ve milletimizin var oldukça devam edecek olan sonsuzluk kapılarını betimliyor. Ayrıca anıtımıza 8.10 metre çapında 4 adet rölyef ve 12 adet plaket yerleştirilmiştir.”

“Aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatacağız”

Şehitler anıtının, insanlığın vicdanında önemli bir sembol teşkil edeceğini vurgulayan Başkan Duruay, şöyle devam etti:

“Şehitlerimizin emsalsiz kahramanlığı ve milletimizin fedakarlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti vakur ve güçlü bir şekilde varlığını sürdürecek, tarihsel misyonuna uygun şekilde ecdadın sınırlarını çizdiği büyük hedeflerine mutlaka ulaşacaktır. Anıtımızla birlikte, şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ayrıca birliğimize ve beraberliğimize yönelik yapılan darbelerin milletimizin çelik iradesi karşısında başarıya ulaşamayacağını hatırlatmaktır.”

gölbaşı şehitlik anıtı şehitlik anıtı şehit anıtı 15 temmuz şehitler anıtı gölbaşı gölbaşı haber gölbaşı belediyesi

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri