Yurtta hava durumu 26 Ekim 2018 Cuma

26 Ekim 2018 Cuma günü yurt genelinde hava nasıl olacak? Batı kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, doğu bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor. Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer iller için detaylı hava durumu haberimizde.

Yurtta hava durumu 26 Ekim 2018 Cuma

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Adana'nın doğusu, Osmaniye, K. Maraş, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Kayseri, Sivas ve Van çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Muş ve Ağrı çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, doğu bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; Genellikle kuzey ve kuzeybatı, doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70, yer yer 80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Muş ve Ağrı çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Akdeniz ile İç Anadolu’nun güneyinde kuzey ve kuzeybatı, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70, yer yer 80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde güneydoğu kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BURSA °C15°C

Parçalı ve az bulutlu

ISTANBUL °C19°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELI °C18°C

Parçalı ve az bulutlu

SAKARYA °C16°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR °C10°C

Parçalı ve az bulutlu

IZMIR °C18°C

Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA °C11°C

Parçalı ve az bulutlu

MANISA °C18°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Az bulutlu, doğusunun parçalı ve çok bulutlu, Adana'nın doğusu ile Osmaniye ve Hatay çevrelerinin sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70, yer yer 80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA °C24°C

Çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı

ANTALYA °C21°C

Az bulutlu ve açık

HATAY °C19°C

Çok bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C14°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney kesimlerinde kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

AKSARAY °C9°C

Parçalı bulutlu

ANKARA °C11°C

Parçalı bulutlu

CANKIRI °C13°C

Parçalı bulutlu

ESKISEHIR °C12°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C8°C

Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE °C13°C

Parçalı ve az bulutlu

KARABÜK °C13°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C16°C

Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA °C13°C

Parçalı ve çok bulutlu

GİRESUN °C15°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek ve dağlık kesimleri zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN °C17°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C15°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek ve dağlık kesimleri zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey kesimleri ile Van çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; bölgenin güneydoğu kesimleri ile Muş ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2)olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın güneydoğu kesimlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70, yer yer 80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ELAZIĞ °C8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ERZURUM °C5°C

Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

HAKKARİ °C10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KARS °C6°C

Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve zamanla yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; doğu kesimlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına(40-70, yer yer 80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADIYAMAN °C14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DIYARBAKIR °C14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GAZIANTEP °C13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SIIRT °C14°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz ile Batı ve Orta Akdeniz'de fırtına; Doğu Karadeniz'in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu 7 ila 9 (75-900 km/sa), öğle 8 (75 km/sa), batısı ile akşam geneli 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), batısı 6 ila 8 (50-75 km/sa), öğle doğusu ile akşam geneli 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz'de 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), ilk saatlerde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatı, akşam güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa), Güney Ege’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4(10-30 km/sa), güneyi 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusunda kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı Rüzgâr: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatı, öğle batısı ile akşam geneli kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı (Cuma) öğle saatlerine kadar 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m öğle saatlerine kadar Batı ve Orta Akdeniz’de 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış ve fırtına anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 1,00m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

hava durumu Meteoroloji
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çankaya Belediyesi desteklerini sürdürüyor
Çankaya Belediyesi desteklerini sürdürüyor
Hamilelikte en sık rastlanan şikayetler neler?
Hamilelikte en sık rastlanan şikayetler neler?