20 Şubat 2019 Çarşamba günlük burç yorumları

20 Şubat 2019 Çarşamba günlük burç yorumları

Takip et!

Günlük burç yorumları ve burç yorumları haberasir.com'da. 20 Şubat 2019 Çarşamba günü için burç yorumunuzda ne var? İşte tüm burç uyumları ve burç yorumları...

Günlük burç yorumları ve burç uyumunuz sizin için neler getirecek? 20 Şubaf 2019 Çarşamba günü için burç uyumları ve günlük burç yorumları haberasir.com'da.

KOÇ & KOÇ 

Burçtaşların birlikteliği. Arkadaş olarak uyumlu. Evlilikte ilk yıllar zevkli olabilir. Ancak aradan zaman geçtikçe bıkkınlık verici, sinirlendirici hal alacaktır. Zira mıknatısların aynı adlı kutupları birbirini iter. Koçların birlikteliğinde hakaretler, kavgalar, terk edip geri dönmeler eksik olmayacaktır. Zaten konuşmaları da kavga eder gibidir. (- -) 


KOÇ & BOĞA 

Gezegenleri ve yıldız takımadaları komşu iki burç insanı. Koç cazibe, savaş ve seks sembolü iken; Boğa güzellik ve cinsellik simgesi. Koçu Boğanın güzelliği, Boğayı ise Koçun cazibesi çekebilir. Her ikisi de lükse ve pahalı yaşamaya düşkündür. Ancak koçun harem kurma sevdası, kıskanç Boğa için savaş sebebidir. Boğadaki sahiplenme tavrı da bağımsızlık yanlısı Koç için. Koçun savurganlığı zengin mal varlığı ile birleşebilirse, bu birlikteliğin yürümesi için boğa sabır ve inatla yoluna devam edecektir. (+) 


KOÇ & İKİZLER 

Ateşli hava veya havalı ateş. Fikir zengini, hızlı, maceradan ve karşı cinsten hoşlanan, değişimi ve yeniliği seven, özgürlüğüne tutkun iki insan. İkizler aradığı cazibeyi Koçta, Koç da aradığı serbestliği ve zevkliliği İkizlerde bulabilir. Onları birbirinden uzaklaştırabilecek şeyler Koçun bencilliği, kibirli davranışları, agresif tavırları ve baskılarıdır. İkizler, üzerinde baskı kurulursa istenenin tersini yapar, bu da Koçun başını alevlerin sarmasına sebep olabilir. Yine de arkadaşlıkta olsun, evlilikte olsun uyumu yakalayabilirler. (0) 


KOÇ & YENGEÇ 

Ateş ve sudan oluşan zıt kutuplar. Sahiplenmeyi seven Yengeç ve bağımsızlığından ödün vermesi mümkün olmayan Koç. Aşırı agresif Koç ve aşırı duygusal Yengeç. Ortak tarafları da yok. Bu iki insanın birlikte olması sonucunda ya Yengeç buharlaşıp görünmez olacak ya da Koçun ateşi sönüp kül haline dönüşecektir. Kavga ve ayrılık kaçınılmaz gibi görünmektedir. (- -) 


KOÇ & ASLAN 

İkisi de ateş burcu insanı. Birbirlerini kolaylıkla anlayacaklar ve uyum sağlayacaklardır. Birlikte maceralara atılabilir, birbirlerinin ateşinde ısınabilirler. İlk zamanlarda kavga etseler de, bu kavgalardan samimi bir dostluk doğacaktır. Bu birliktelikte Koçun bencilliği ile Aslanın aşırı duyarlılığı bir miktar sorun çıkarabilir ama bu bile aralarını bozamaz. Ancak her ikisinin de bol gelirinin olması gerekir, zira hesapsız para harcamaya, markalı giyinmeye, lüks içinde yaşamaya bayılırlar. (++) 


KOÇ & BAŞAK 

Ya toprak yanıp ot bitmez hale gelir, ya da ateş sönmeye mahkum olur. Her iki halde de birliktelik kısa sürecek demektir. Her ikisi de kendisini akıl bakımında üstün bulacak, Başakın eleştirileri Koçun agresif yönünü ortaya çıkarırken, Koçun sorumsuz davranışları da Başakı çileden çıkaracaktır. Koç yenilikçi, değişimci ve riski seven bir kişiliğe sahipken, Başak tam karşıtı bir tutum sergileyecektir. En önemli problem, Koçun gezip tozma, eğlenme, maceralara atılma, bol para harcama isteğine karşı, Başakın yalnızca çalışmak ve geleceğini güven altına almak arzusu taşımasıdır. Bu ikisinin paylaşabileceği ortak hobiler de bulunmamaktadır. (- -) 


KOÇ & TERAZİ 

Karşıt burç insanları. Mıknatısın karşıt kutupları etkisi. Karşı konulmaz çekim veya yıldırım aşkı. Birliktelik değil birleşme ve ayrılamama. Çatışarak anlaşma. Bitmek bilmeyen münakaşa, kavga, iğneleyici eleştiri... Ancak ateş Koçla hava Terazi yine de uyumu yakalayabilirler. Hava ateşi alevlendirecek, ateş de havayı ısıtacaktır. Ancak alevlendirmekte ve ısıtmakta aşırıya kaçarlarsa savaş kaçınılmaz olacaktır. Yine de birlikte maceralara atılabilir, bol para harcayarak eğlenebilirler. Güzellik, sanat, gezme, eğlenme ortak hobileridir. (-) 


KOÇ & AKREP 

Bu ikisini ancak geçici seks ilişkileri bir araya getirebilir. Mars gezegeninin ortak etkisi onları bir arada tutmaya yetmez ve ancak bir savaşa neden olabilir. Ateş ve suyun, hatta ateş ve buzun bir araya gelmesi, ya ateşin sönmesine, ya da suyun buharlaşmasına, yani kişiliklerin yok olmasına ya da kısa süre içinde birbirlerinden uzaklaşmalarına sebep olacaktır. (- -) 


KOÇ & YAY 

İçlerinde aynı ateşi taşıyan Koç ve Yay, birlikte alevlenebilir, birlikte sönebilirler. İkisi de özgürlükçü olduğu için, yaşanılan maceralar da aralarını açmayacaktır. Agresifliklerini birbirlerine karşı ister istemez kontrol altına alacaklar, Yayın patavatsızlığı da Koçu çok fazla sinirlendirmeyecektir. Felsefe ve sanat konularında bol bol tartışabilirler. En önemli konu Yayın gezme hürriyetinin elinden alınmamasıdır. (+++) 


KOÇ & OĞLAK 

Oğlakın otoriter ve disiplinli tavrıyla, Koçun özgürlük tutkusu ve başına buyruk hareket etmesi ilk çatışma noktası olacaktır. İkisi de sert mizaçlı olduğundan kavga kaçınılmazdır. Uğraşacağı ortak hobileri, konuşabilecekleri ortak konuları bulunmadığından, birbirlerinden ekonomik beklenti dışında bu birliktelik ya hiç kurulmayacak ya da huzurlu bir biçimde devam etmeyecektir. (- -) 


KOÇ & KOVA 

Ateş Koçla hava Kova. Buluşabilecekleri ortak noktalar epeyce fazla. Yeni fikirler, özgür hayat, paraya aşırı önem vermeme ama parasız da yapamama, birbirini harekete geçirme, uçukluk, kavgacılık.. Duygularını ikinci plana iterek düşünceleriyle hareket edeceklerinden ve aralarında uyumu bozacak önemli problemler çıkmayacağından iki iyi dost olabilirler. (++) KOÇ & BALIK 

Duygularından ziyade düşünceleriyle hareket eden özgürlükçü Koçla hayaller aleminde yaşayan uyumlu Balık. Balık görünüşte de olsa Koçun emrine girip kişiliğine bürüneceğinden ve kaderine razı olacağından aralarında önemli bir problem çıkmayacaktır. Balıkın dünyadan beklediği güvenlik, korunma ve parasal ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Cimri olmayan Koçta aradığını bulacaktır. Takımyıldızlarının komşu olması da anlaşmalarını kolaylaştıracaktır. Ancak Koç agresif tavırlarıyla Balıkın sabrını zorlamamalıdır, aksi halde bastırılmış bağımsızlık duygularını isyan ettirebilir. (+) 


BOĞA & BOĞA 

Burçtaşların birlikteliği. Arkadaş olarak uyumlu. Evlilikte ilk yıllar zevkli olabilir. Ancak aradan zaman geçtikçe bıkkınlık verici, sinirlendirici hal alacaktır. Zira mıknatısların aynı adlı kutupları birbirini iter. Bu ikisi, mal ayrılığı rejimiyle evliliklerini, Alman usulü harcama yöntemiyle arkadaşlıklarını kurtarabilir.Ancak karşılıklı inatlaşmanın aşılması mümkün olmayacaktır. (- -) 


BOĞA & İKİZLER 

İkisi de gezmekten, eğlenmekten, yemekten, içmekten, güzelliklerden, sanattan, müzikten, doğadan zevk alır. Ancak bu mutluluk için bedeli İkizlerin ödemesi, Boğanın İkizleri sahiplenmemesi ve ilişkinin arkadaşlık seviyesinde kalması gerekir. Evliliklerinde ise mutluluğu yakalayabilmeleri zordur. Boğanın sahiplenici tavrı, İkizler için özgürlüğüne saldırıdır. Boğa sahiplendiği kişiyi başkalarının sevmesine katlanamaz, İkizler ise sevmek ve sevilmek ister. Boğanın dünya malına aşırı düşkünlüğüne karşın, İkizler günlük yaşar. Ve bunların tümü çatışma sebebidir. (-) 


BOĞA & YENGEÇ 

Ay'la Venüs'ün, suyla toprağın, sabitle önderin, negatifle negatifin, kraliçe ile annenin birlikteliği. Bu ikisi karakterlerinin dozajını ayarlayabilirlerse verimli bir bütünleşmeyi sağlayabilirler. Ayarlayamazlarsa meydana gelen çamur yığını içinde boğuşup dururlar. İkisi de sahiplenme, ele geçirdiklerini ne pahasına olursa olsun bırakmama huyuna sahip oldukları için, olumsuzluklar bile onların birlikteliğini bozamayacaktır. Başkalarına karşı tutumlu, hatta cimri olduklarından Boğanın pahalı zevkleri de tatmin edilebilecektir. (+) 


BOĞA & ASLAN 

Hayatı dolu dolu ve özgür olarak yaşamak isteyen ateş Aslanla, kendisini birlikte olduğu insanın sahibi olarak gören toprak Boğanın huzurlu bir ikili oluşturması mümkün değildir. Aslanın yüklü bir mal varlığına sahip olması karşılığı Boğa sabırla sükunetini korurken imalı söz ve davranışlarıyla ruhu didiklemesi Aslanı çileden çıkaracaktır. (- -) 


BOĞA & BAŞAK 

Bol paraları varsa ve gelecekleri mali yönden güvenlik altındaysa, aralarında büyük bir problem çıkmayacaktır. Karakter yapıları benzer olduğu için birbirlerini anlayabilirler. Başakın alayları ve eleştirileri ile Boğanın en küçük olumsuzluğu bile abartarak tanıdığı tanımadığı herkese şikayet etmesi, Boğanın gezmeye ve eğlenmeye düşkünlüğüne karşın Başakın iş gezisi dışında bulunduğu yerden kıpırdamaması, eğlenceden ise adeta nefret etmesi önemli problemlerdir. Bu birliktelik özellikle Boğa için zevkli günlere gebe değildir. (+) 


BOĞA & TERAZİ 

Aynı gezegenin insanları olsalar da, aralarındaki uyum frekansı düşüktür. Gezgin hava, toprak Boğanın katılığından, sahiplenmesinden, kendi mekanına hapsetmesinden, aşırı kıskanmasından, mal ve mülke aşırı bağlılığından hoşlanmayacak ve başka diyarlara yönelecektir. Boğa da Terazinin uçarılığına, bol para harcamasına bozulacaktır. (-) 


BOĞA & AKREP 

Bir araya gelmemeleri gereken iki insan. Karşıt burçların düşman kardeşleri. Yanılıp bir araya gelmişlerse, biri diğerini öldürmeden ayrılmaları tavsiye edilir. Zira böyle bir birliktelik, hemen hergün kavga, karşılıklı büyüler, kıskançlıklar, darplar, kırıp dökmeler demektir. Sahiplenici Boğaya karşın harem kurma meraklısı Akrep. Akrebi ayakları altında ezmeye çalışan Boğa ve bunun intikamını almak ve Boğayı hırsından çatlatmak için eşinin yanında başkalarına kur yapan Akrep. Hele para problemi de varsa seyredin gürültüyü. (- - -) 


BOĞA & YAY 

Onları sıklıkla bir araya gelmiş bulursunuz. Çoğunlukla dedikodu yapmak ve birilerini, özellikle de eşlerini çekiştirmek için. Bu, iki burcun kadınlarında daha yaygındır. Birlikte seyahatlere de çıkabilirler, çünkü ikisi de gezmeyi sever. Ancak o kadar. Bunlardan başka ortak noktaları olmadığı gibi, aykırı yönleri de hayli fazladır. Toprak Boğa ve ateş Yay. Biri tutumlu, hatta cimri ve güvenlikli, diğeri hesapsız harcama ve risk tutkunu. Yayın patavatsızlığı da Boğanın içindeki saldırganlığı gün yüzüne çıkaracaktır. En iyisi evlenmesinler, arkadaş kalsınlar. (- -) 


BOĞA & OĞLAK 

İki karamsar ve paragöz insan, bol bol dertleşebilir, harcamaya kıyamadan paralarını biriktirebilirler. Ancak bir atasözü "Cömertle nekesin (cimrinin) hali birdir" der. Zira harcamaya kıyamadıkları paralar, ummadıkları bir sebeple ellerinden çıkar gider. İkisi de toprak insanı olduğundan benzer özellikleri oldukça fazladır. Ancak Boğalar, Oğlakların çok fazla sıkıya ve sıkıntıya katlanamayacağını dikkate almalı ve buna göre davranmalıdır. Zira Boğa insanı kendisi de dahil herkes için kuralcıdır. Oysa Oğlak insanı, otoriter bir şekilde başkaları için kurallar koyup uymalarını isterken, kendisi dilediği zaman bu kuralları ihlal etmekten çekinmez. (++) 


BOĞA & KOVA 

Kötü bir birliktelik. Toprak ile havanın birbirine nüfuz etmesi, birbirini anlaması mümkün değildir. Üstelik ikisi de sabit ve inatçıdır. Biri bugünü yaşarken, diğeri geleceğin hayalleriyle doludur. İkisi de oyunun kurallarını kendisi belirler. Boğa yerinde sabit kalıp diğer insanlar benim davranışlarıma uyum sağlasın derken, Kova aykırılığı hayat tarzı olarak seçmiştir. (- -) 


BOĞA & BALIK 

Balık tam anlamıyla su burcudur ve bulunduğu kabın şeklini alır. Boğanın sahiplenmesine Balık bağlılığını ortaya koyarak cevap verecek ve uyumu arayacaktır. İkisi de doğa ve güzellik tutkunudur. Sanat da ortak hobileridir. Bu uyumu, Boğanın aşırı kıskançlığı ile Balığın herşeye olur demesine rağmen içten içe geliştirdiği kişiliğini savunma mekanizması bozabilir. (+) 


İKİZLER & İKİZLER 

Burçtaşların birlikteliği. Bu ilişki arkadaşlık seviyesinde kaldığı sürece zevklidir. Zira aynı dalın çiçekleri, aynı çiçeğin kelebekleridir. Aralarında sahiplenme veya aşırıya kaçan kıskançlık da bulunmadığından diledikleri zaman özgür kalacaklar, diledikleri zaman beraber olacaklardır. Evlilikte de ilk yıllar zevkli olabilir. Ancak aradan zaman geçtikçe bıkkınlık verici, sinirlendirici hal alacaktır. Zira mıknatısların aynı kutupları birbirini iter. Hatta, bu ikisi, özgür davranmak adına ara sıra görüşebilen çift haline de gelebilir. (-) 


İKİZLER & YENGEÇ 

Suyla havanın bir araya gelmesiyle dalgalanmalar ve köpükler oluşur. Bu birliktelik de dalgalanmalara ve sinirlenmeden doğan köpürmelere gebedir. Sürekli bir huzur ve sürekli kavgalar söz konusu olmaz ama münakaşa ve didişme de eksik olmayacaktır. Evlilikte ise durum daha da dayanılmaz bir hal alabilir. Zira Yengeçteki yapışkanlığa varan sahiplenme ve korumacılık tavrına karşı İkizlerin özgürlükçü yönü isyan edecektir. (-) 


İKİZLER & ASLAN 

Bu birliktelikte hava ısınacak, ateş körüklenecektir. Mükemmel bir uyum veya sıradışı bir uyumsuzluk söz konusudur. Uyumun yakalanabilmesi için Aslanın agresif tavırlarını ve hükmetme ihtirasını denetlemesi gerekir. Bu gerçekleşirse kibar ve nazik hatta narin İkizler, uyum sağlamak için elinden gelen gayreti gösterecektir. İkisi de cömerttir. İkisi de hayatı dolu dolu yaşamak istediği için seyahat ve eğlencede iyi iki arkadaş olacaklardır. Evlilikte de başarı göstermeleri mümkündür. Ancak İkizler, üzerinde baskı kurulduğunu hissederse isyankar biri haline gelir. Kaba davranışlar da onu kırar, küsmesi ise çok kolaydır. Kelebek gibi narindir. Bu birlikteliği sona erdirecek tek şey Aslanın baskıcı tutumu olacaktır. (+) 


İKİZLER & BAŞAK 

Böyle bir ilişkide Başak İkizleri yarınını düşünmeyen bir savurgan, İkizler de Başakı yaşamasını bilmeyen hayattan kopuk biri olarak görecektir. Başak, birlikte sürecekleri hayatı planlamak ve geleceği güven altına almak için uğraşırken, İkizler bugünü yaşamak isteyecektir. Ortak hobileri yalnızca kitap okumaktır. İkizlerin seyahat arzusu da cevap bulamayacaktır. Zaten hava, hiçbir zaman belirli bir toprakta eğlenmez. (- - -) 


İKİZLER & TERAZİ 

Eğlenceden, para harcamaktan, gezmekten hoşlanan hava grubu iki insan. İkizlerin değişkenliğine karşın, önder ruhlu Terazi. İkisi de uyumu, adaleti ve kibarlığı ilke edinmiştir. İkisi de nazik ve diplomattır. Entelektüellikleri de bir başka ortak noktalarıdır. Terazinin ara sıra ortaya çıkan huy değişikliği problem çıkartmak isterse de, çift kişilikli ve zeki İkizler bununla başa çıkmanın yolunu bulacaktır. Bu birliktelik, ister arkadaşlıkta olsun, ister evlilikte olsun mükemmel bir beraberliğe dönüşebilir. (+++) 


İKİZLER & AKREP 

Akrebin acımasız ve katı tavrı, narin ve hoşgörülü İkizlerin uyum veya tahammül gösterebileceği bir şey değildir. İkizleri hasta eden en önemli şey soğuk ve strestir. Akrep ise buzu temsil eder ve İkizleri strese sokacak tüm özelliklere sahiptir. İkizlerin değişim rüzgarı da Akrepin buz kesilmesine sebep olacaktır. En iyisi birbirlerinden uzak dursunlar. (- - -) 


İKİZLER & YAY 

Karşıt burçların dansı. Mıknatısın karşıt kutupları etkisi. Karşı konulmaz çekim veya yıldırım aşkı. Birliktelik değil birleşme ve ayrılamama. Çatışarak anlaşma. Bitmek bilmeyen münakaşa, kavga, iğneleyici eleştiri… Yayla İkizler belki arkadaş olabilirler, düşünsel tartışmalar veya bolca dedikodu yapabilirler, ulvi bir gaye için birlikte çalışabilirler, o kadar. Evlilikleri ise hüsranla sonuçlanacaktır. (- - -) 


İKİZLER & OĞLAK 

Hava ile toprak, değişimle muhafazakarlık, değişkenlikle katılık, plansız hayatla hayatın her anını planlama, paranın el kiri olduğunu düşünmekle mal ve paranın her şey olduğuna inanma, iyimserlikle karamsarlık, neşe ile somurtkanlık… Sayılamayan daha onlarca karşıt karakter özelliği. Birbirlerinden uzak durmaları, huzursuzluktan uzak durmak anlamına gelir. (- -) 


İKİZLER & KOVA 

Her iki burç da hava grubu olmasına rağmen birbirlerinden o kadar uzaktırlar ki… İkizler Güneş’e yakın duran gezegeni gibi sıcak bir ruh haline ve sıcak ilişkilere sahipken, Kova insanı gezegeni Uranüs gibi soğuk ve mesafelidir. İkizler bugünü yaşar ve bundan zevk almaya çalışırken, Kova çoklukla gelecekte ve bazen de geçmişte yaşar ve her gününü planlar. İkizler toplumla uyumu yakalamaya çalışırken, Kova aykırılığı baş tacı eder. Ama her şeye rağmen ikisi de hava olduğundan bir yerlerde yolları kesişecektir. İkizler erkek, Kova bayansa bu kesişmeden mutlu bir beraberlik de doğabilir. (+) 


İKİZLER & BALIK 

İki çift kişilikli insan. Sürekli değişen ruh halleri, İkizler mantık ararken Balıkın hayal dünyasında yaşaması, ikisini de yoracaktır. Aynı zamanda hava ile suyun beraberliği. Bu birliktelikten dalgalar oluşacaktır. İki tarafın da durgun kalabilmesi mümkün değildir. Balık tam anlamıyla su burcudur ve su, bulunduğu kabın şeklini alır. Ancak İkizler de değişken havayı temsil ettiğinden, İkizlerde şeklini alacağı bir kap bulamayacaktır. Balık İkizleri huzursuz edici, İkizler de Balıkı birileri tarafından sürekli kandırılan biri olarak görür. İki tarafın da kişilik özelliği olan uyum sağlama çabası evliliğin veya dostluğun kurtarılmasını sağlayacaktır ama bu, mutluluk için yetmeyecektir. (-) 


YENGEÇ & YENGEÇ 

İki akarsu burcu insanı. İkisinin bir araya gelmesi, çağıltılara, gürültülere, köpüklenmelere yol açacaktır. Birbirlerini sahiplenecekler, kıskaçları arasına alacaklar ve artık bırakmayacaklardır. Birbirlerine konuşma fırsatı verirlerse iyi olur. Evlilikte de ilk yıllar zevkli olabilir. Ancak aradan zaman geçtikçe bıkkınlık verici, sinirlendirici hal alacaktır. Zira mıknatısların aynı kutupları birbirini iter. (-) 


YENGEÇ & ASLAN 

Yengeç ve Aslanın para kazanma ve harcama kültürleri birbirinden farklıdır. Tek birleştikleri nokta, şov yapma ve lüks içinde yaşama arzusudur. Yengeçin takırtıları ve kıskaçlarıyla hapsetmeye çalışması, zaman içinde Aslanın pençelerini göstermesine sebep olacaktır. Bir süre arkadaş olabilirler, Aslanın erkek Yengeçin bayan olması durumunda evlilikleri de yürüyebilir. Zira Yengeç annelik, Aslan ise babalık rolüne bayılır. (+) 


YENGEÇ & BAŞAK 

Tuttuğunu bırakmayan sahiplenici Yengeç ve evlenmeyi mecburen katlanılan vatan borcu sayan Başak. İkisi de tutumlu , ikisi de güvenliği ön plana alan kişiler. Birbirine ihtiyacı olan ve birbirini bütünleyen su ile toprağın birlikteliği. Yengeç bu beraberlikte sululuğun dozajını ayarlayabilir, Başak da alaycı özelliğini denetleyebilirse, güzel bir arkadaşlığı ve mutlu bir evliliği yakalayabilirler. Zira Yengeç aynı zamanda karada yaşayabilen ve toprağı anlayabilen yapıdadır. (+) 


YENGEÇ & TERAZİ 

Yengeç ve Terazi, akarsu ile hava. Tek benzerlikleri ikisinin de önder burç olması. Ortak özellik taşımayan, birbirleriyle ilişki ve iletişim ortamı da bulunmayan iki insan. Özgür ve havai Terazi ile sahiplenici ve tutucu Yengeçin ister arkadaşlıkta, ister evlilikte olsun, huzuru ve mutluluğu yakalayabilmesi mümkün değildir. (- -) 


YENGEÇ & AKREP 

Özünde su olan akarsu ile buzun birlikteliği. Ciddi, soğuk ve merhameti az Akreple, sulu ve duygusal Yengeç. Bu durumda büyük ihtimalle belki mutlu fakat soğuk bir beraberlik meydana gelecektir. Ancak suyun değişebilme özelliği sayesinde her iki taraf da karakterini denetleyip uyumu yakalayabilirler. Akrepin erkek, Yengeçin bayan olması durumunda uyum sağlamaları daha kolay olacaktır. (+) 


YENGEÇ & YAY 

Buharlaşmış bir Yengeç veya sönmüş bir Yay. Kişiliklerinden taviz verebilirlerse kör topal yürüyebilecek bir ilişki. Bakarsınız Yengeçin sulu şakaları Yaya, Yayın patavatsız konuşmaları Yengeçe hoş gelebilir. İkisi de konuşmayı sevdiği için belki susmanın faziletini de öğrenebilirler. İkisi de şov yapmaktan hoşlandıkları için birbirlerine hayran da kalabilirler. Yine de, özellikle evlilik yönünden birbirlerinden uzak durmalarında yarar vardır. (-) 


YENGEÇ & OĞLAK 

Karşıt burç insanları. Mıknatısın karşıt kutupları etkisi. Karşı konulmaz çekim veya yıldırım aşkı. Birliktelik değil birleşme ve ayrılamama. Çatışarak anlaşma. Bitmek bilmeyen münakaşa, kavga, iğneleyici eleştiri…Özelliklerinin yarısı aynı ve diğer yarısı tümüyle zıt iki kişi. Arkadaşlıkları az problemli olabilir, ancak evliliklerinde mutluluk ihtimali yok denecek kadar azdır. (- -) 


YENGEÇ & KOVA 

Erkek Kova ve kadın Yengeçse çok önemli bir problem çıkmayacaktır. Ancak tersi durumda Yengeçin sahiplenici, korumacı ve kıskançlığına karşın, Kova kızının bağımsız tavırları önemli bir problemdir. Ayrıca hava ve suyun karakter farklılıkları da gelgit olaylarına benzer mutluluk-mutsuzluk zamanlarına sebep olacaktır. Dalgalanmalar ve durulmalar birbirini takip edecektir. Arkadaşlıklarında da benzer durum söz konusudur. (-) 


YENGEÇ & BALIK 

İki su grubu insanı. Akarsuların denize dökülüp onunla bütünleşmesi gibi, Yengeç de Balıkla birleşip bütünleşecektir. İkisi de hülyalı, ikisi de duygusal, ikisi de sezgilidir. Balık kendisini sahiplenecek birisini arar ve Yengeç de ona aradığını verir. İkisi mükemmel bir uyumu yakalayabilirler. Ancak Balık Yengeçin kıskançlığını, Yengeç de Balıkın ara sıra yalnız kalma arzusunu dikkate alırsa iyi olur. (+++) 


ASLAN & ASLAN 

Tencere yuvarlanıp başka bir tencereyi bulmuştur, böyle bir beraberlikte. Aynı burç insanlarının birbirini bütünlemesi söz konusu değildir. Zira aynı karakter özelliklerini taşırlar. Aslanla Aslanın birlikteliğinde ilk sorun kimin dediği olacak olgusudur. Zira ikisi de sanki hükmetmek ve yönetmek için yaratılmıştır. Bu problem aşılırsa, taraflar ortak zevkler nedeniyle mutluluğu yakalayabileceklerini düşünebilirler. Evliliğin ilk yıllarında mutlu da olabilirler. Ancak bir müddet sonra kendilerini aynanın karşısında duruyormuş gibi hissetmeye başlayacaklar ve birbirlerinden usanacaklardır. Zira mıknatısların aynı adlı kutupları birbirini iter. (-) 


ASLAN & BAŞAK 

Aslan ve Başak ayrı dünyaların insanıdır. Hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyler tümüyle farklıdır. Arkadaşlıkları uzun sürmeyecektir. Başak erkekle Aslan kadının evliliği mutsuzlukla sonuçlanır. Zira kadın olmasına rağmen Aslan yönetme hırsına sahiptir ve lüks içinde yaşamak ister, bunlarsa Başak erkeğinin kabul edebileceği şeyler değildir. Ancak Aslan erkeğiyle Başak kadınının evliliği mutlulukla yürüyebilir. Zira Başak kadını, erkek Başakın aksine lükse düşkündür ve macerayı sever. Aradığı maddi güvenliği de Aslanın lüks malikanesinde bulacaktır. Eğer Aslan zenginse. (-) 


ASLAN & TERAZİ 

Aslan hükmetme ve yönetme hırsını, agresif dürtülerini denetleyebilir, Terazi de mükemmeliyetçi ve eleştirel yönünü törpüleyebilirse, dostluğu, arkadaşlığı ve mutlu bir evliliği yakalayabilirler. İkisi de gönül maceralarına düşkün, cömert, konforu seven, iyi yaşamayı bilen, seyahatten hoşlanan insanlardır. Ateş havayı ısıtacak, hava ise ateşi körükleyecek, ortak maceralar onları birbirine yaklaştıracaktır. (++) 


ASLAN & AKREP 

Birbirlerinden uzak durmaları gereken iki insan. Su ile ateşin birlikteliği. Gücü elinde bulundurmak isteyen ihtiraslı ikili. Akrepin iğnesi ile Aslanın hükmetme sembolü olan pençeleri kavgayı kaçınılmaz kılar. Aslan özgürlüğüne düşkündür ve hayatı dopdolu yaşamak ister. Akrepin sahiplenmesi ve kıskançlığı Aslanı çileden çıkaracaktır. Birbirlerini anlamalarına yardım edecek ortak özellikleri de yoktur. (- - -) 


ASLAN & YAY 

Bu ikisi yakın arkadaşlık, vazgeçilmez dostluk ve mutlu bir evlilik kurabilirler. Gezmeyi, eğlenmeyi, yemeyi, içmeyi, zenginliği, sıcak ilişkileri severler. Özgür ve özgürlükçüdürler. Tek başlarına da hareket edebildiklerinden birbirlerini sıkmazlar. Ancak ikisi de agresif yanlarını denetlemelidir. Zaten denetlemek istemeseler bile “Deli deliyi görünce değneğini saklar” deyimi doğrultusunda hareket etmek zorunda kalacaklardır. (+++) 


ASLAN & OĞLAK 

Bu beraberlik için en önemli şart, ikisinden birinin, özellikle de Aslanın zengin olmasıdır. Zira ikisine de para biraz fazlaca gereklidir. İkinci olarak Oğlakın Aslanı sıkmaması, sınırlamaması, yağışmaması şarttır. Bunlar gerçekleşirse mutlu olamasalar bile huzurlu bir beraberlik meydana gelebilir. Ancak yine de Aslanın ateş, Oğlakın ise biraz sulu bir toprak olduğu unutulmamalıdır. (-) 


ASLAN & KOVA 

Karşıt burç insanları. Mıknatısın karşıt kutupları etkisi. Karşı konulmaz çekim veya yıldırım aşkı, fakat birbirini yok etmek pahasına. Birliktelik değil birleşme ve ayrılamama. Çatışarak anlaşma. Bitmek bilmeyen münakaşa, kavga, iğneleyici eleştiri… Özelliklerinin yarısı aynı ve diğer yarısı tümüyle zıt iki kişi. Arkadaşlıkları az problemli olabilir, ancak evliliklerinde mutsuz günleri, mutlu günlerinden daha fazladır. Zira sevgi ve saygıya dayalı olması gereken evlilikleri, zorunlu bir katlanmaya dönüşür. (- -) 


ASLAN & BALIK 

Ateşle su, yaşanılan hayatla ruhlar alemi, eğlenceli dünya ile inzivaya çekilme, gerçekçilikle hayal dünyası…Aşırı uyumsuz iki insan. Erkekler arası yakın arkadaşlık zordur. Kadınlar arası arkadaşlık ise uyumlu olabilir. Evlilikten uzak kalmaları önerilir. Zira uzun süreli birlikteliklerde ikisinin birden mutlu olması mümkün değildir. Erkek Aslanla evlenen Balık kadını mutluluğu yakalayabilir ama Aslanın mutsuzluğu pahasına… 


BAŞAK & BAŞAK 

Burçtaşların birlikteliği. Arkadaş olarak uyumlu, geleceğe yönelik çıkarları çatışmadığı sürece. Evlilikte de ilk yıllar zevkli olabilir. Ancak aradan zaman geçtikçe bıkkınlık verici, sinirlendirici hal alacaktır. Zira mıknatısların aynı kutupları birbirini iter. Başak erkeği eşinden ziyade işiyle evlidir. Üstelik aşk ve sevgi sözcüklerinin de mantıksal değeri yoktur. Bu da aşkı, gezmeyi ve eğlenmeyi seven bayan Başak için çekilmezlik oluşturacaktır. Ayrıca karşılıklı eleştirilerin ve alayların denetlenmesi pek de mümkün olmayacaktır. (-) 


BAŞAK & TERAZİ 

Her ikisi de mükemmeliyetçi olmakla birlikte, ikisi arasındaki ilişki hiçbir zaman mükemmel olmayacaktır. Öncelikle eğlence anlayışları ve harcama alışkanlıkları farklıdır. Üstelik her ikisinin de eleştirmeye bayılma huyu, ortada eleştirilecek konu kalmayınca birbirlerini didiklemeye dönüşecek, bu da hem Terazide hem de Başakta kızgınlığa neden olacaktır. Terazinin zorlamasıyla arkadaşlık ve evlilik sürebilir, ancak zevkten, mutluluktan uzak olarak. (-) 


BAŞAK & AKREP 

Bu ikisinin birbirlerine benzer tarafları çoktur. Ancak Başak Akrepe içten içe hayran olmakla birlikte, onun gibi davranamaz. Akrepin çevresini sınırlaması, Başakın alaycı eleştirileri, ikisi arasındaki ilişkiyi buza çevirebilir veya gururu zedelenen karizmatik Akrep işi güç kullanmaya kadar götürebilir. Bu durumda Başakın eli de armut toplamayacaktır. İkisinin de alttan alması, uyumlu olmaya çalışması mümkün görünmemektedir. (- -) 


BAŞAK & YAY 

Yay özgürlüğüne düşkündür, özgürce gezip tozar ama karşısındaki kişiye aynı özgürlüğü tanımaz. Bu durum Başakın ya içine çekilmesine, karamsarlaşmasına, kötümserleşmesine ve her şeye boş vererek hayatı anlamsızca yaşamaya başlamasına ya da alaycı eleştiriler ve sinirli tavırlarla Yayı yıpratmaya çalışmasına sebep olacaktır. Ancak böyle bir savaştan tümüyle Başak zararlı çıkacak, Yayın ateşi, toprağı, üzerindeki ağaçlarla ve bitkilerle yakacak, verimsiz ve mutsuz bir hale dönüştürecektir. Zaten zevkleri ve hobileri de birbirinden tümüyle farklıdır. Özellikle evlilikten uzak durmaları gerekir. Aksi halde kutuplardan birinde buzullar arasında yaşamaya mahkum olacaklardır. (- - -) 


BAŞAK & OĞLAK 

Değişken Başak ve önder Oğlak. İkisi de toprak. Ana elementleri aynı olduğu için önemli dış etkenler olmadığı sürece uyumlu ve mutlu bir beraberlik sürdürebilirler. Verimli bir şekilde ürün toplama yeteneği olan Başakla, yükseklere tırmanma yeteneğine sahip Oğlakın birlikteliğinde aşırı olumsuz etkiler yoksa para problemi olmayacaktır. İkisi de karamsar, ikisi de kötümser, ikisi de dişil nitelikli olduğundan dertleşecek konu bulmakta da zorlanmayacaklardır. Elleri, başkalarına karşı cimri, sevdiklerine karşı açık olduğundan birbirlerini mutlu edebilirler. Ancak Başak kılçıklarını denetlemelidir, aksi halde Oğlak boynuzlarıyla cevap verebilir. (++) 


BAŞAK & KOVA 

Duygularıyla değil düşünceleriyle hareket eden iki insan. Erkek cinsinin soğukluğuna ve mesafeli tavrına karşın her iki burcun bayanları da uçarı ve erkeklere karşı zayıf karakterlidir. Bu nedenle ikisi arasında aşk ve evlilik ilişkisinin yürümesi mümkün görünmemektedir. Kovaların gezmeye ve eğlenmeye düşkün olmasına karşı Başakın her şeyi paraya tahvil etmeye meyilli oluşu nedeniyle ikisi arasında arkadaşlık ilişkisi de yürümeyecektir. (- - -) 


BAŞAK & BALIK 

Karşıt burç insanları. Mıknatısın karşıt kutupları etkisi. Karşı konulmaz çekim veya yıldırım aşkı, fakat birbirini yok etmek pahasına. Birliktelik değil birleşme ve ayrılamama. Çatışarak anlaşma. Bitmek bilmeyen münakaşa, kavga, iğneleyici eleştiri… Onları bir araya getirebilecek tek şey, kuruntuları ve acılarıdır. Ancak dertleşecekleri mekan konusunda da anlaşmaları zordur. Balık bunun için ya bir meyhaneyi, ya bir dergahı ya da deniz kenarında loş bir mekanı tercih edecek, Başak ise ya kütüphanede ya da iş yerinde diretecektir. Başakın tümüyle akıl ve mantık kurallarına bağlı olması, Balıkın ise duygu ve hayalleriyle hareket etmesi çatışmayı davet eder. En iyisi birbirlerinden uzak dursunlar. (- - -) 


TERAZİ & TERAZİ 

Burçtaşların birlikteliği. İkisi arasında, istedikleri zaman beraber olacakları, istedikleri zaman ayrı kalabilecekleri bir arkadaşlık yürüyebilir, hatta zevk verebilir. Birlikte eğlenecekler, birlikte bol para harcayacaklar ve hoş vakit geçireceklerdir. Evlilikte ilk yıllar zevkli olabilir. Ancak aradan zaman geçtikçe bıkkınlık verici, sinirlendirici hal alacaktır. Zira mıknatısların aynı kutupları birbirini iter. Ancak Terazilerde denge ve uyum belirleyici özellik olduğundan problemler kalıcı olmayacaktır. (+) 


TERAZİ & AKREP 

Sıralamada yedinci ve sekizinci burç. Yan yana iki takımyıldızı. Gökyüzünde yan yana yaşayabildiklerine göre yeryüzünde de birlikte yaşayabilirler, kendi sınırlarını koruyan iki arkadaş olarak. Ancak yine de hava ile suyun, hatta hava ile buzun birlikteliğine soğuk bir hava egemen olacaktır. Terazinin sevgi ve evlilik burcu olması, Akrepin sevgiden ziyade tutkulu davranışları nedeniyle çatışma kaçınılmazdır. İlişkiyi “buz gibi” deyimiyle tanımlamak mümkündür. (- -) 


TERAZİ & YAY 

Havayı ısıtan ateş ve ateşi alevlendiren hava. Bütünleşebilen bir ikili. Eğlenmek, gezmek, tozmak, yeni insanlarla tanışmak ve sohbet etmek, ortak hobileridir. Terazideki huy değişimi, Yayın değişkenliği hayatlarının monoton geçmesini de önleyecektir. İkisi de entelektüeldir, ikisi de para harcamayı sever. İyi bir arkadaş olabilirler. Evlenirlerse mutlu olmaları da kuvvetle muhtemeldir. (++) 


TERAZİ & OĞLAK 

Soğuk bir birliktelik. Oğlak dağa, bayıra, kara, buza alışkın olmasına rağmen, Terazi ciğerlerini ve en önemlisi kalbini üşütecektir. Sıcacık duygularını açmak isteyen Terazinin Oğlaka ulaşması mümkün değildir. Zaten hava ile toprağın karışıp kaynaşması olmayacak bir şeydir. Özgürlüğüne düşkün Terazi, Oğlakın disiplin çemberiyle kuşatmasına, kendisini sürekli kontrol etmesine dayanamayacaktır. Oğlak da Teraziyi zevkine düşkün, sorumluluk taşımayan biri olarak görecektir. (- -) 


TERAZİ & KOVA 

Karşı cinsler arasında ateşli bir beraberlik, hemcinsler arasında mesafeli fakat uyumlu bir dostluk. Önder Terazi ile sabit Kovanın havaları birbiriyle kaynaşacak, Terazi Kovayı harekete geçirirken, Kova da Terazinin taşkınlıklarını önleyecektir. Yeri gelince sakin bir melteme, günü gelince fırtınaya dönüşebileceklerdir. Terazinin havası sıcak, Kovanın havası serindir. Terazi yeri gelince Kovanın havasını ısıtmayı bilmelidir. (+++) 


TERAZİ & BALIK 

Sanata, uyuma, kibarlığa önem veren Terazi ile bu özellikleri kendisinde toplayan Balık. Mutluluk için bunlar yeterli olsaydı ne kadar güzel olurdu. Arkadaşlıkta ve evlilikte sorunlar çıksa bile ikisi de karar vermekte zorluk çektiğinden bu problemleri uykuya yatıracaklar, çözüm bulmak veya ilişkiyi bitirmek için kıllarını kıpırdatmayacaklardır. Balık yönünden ilişkilerde sorun yoktur, eğer karşısındaki bir sorun olduğunu iddia ediyorsa mutlaka yanlış anlamasından kaynaklanmaktadır. Birbirlerini anlamaları zor, yanlış anlamaları ise gayet kolaydır. Balıkın zaman zaman yalnızlığına çekilmesi, sebepsiz somurtması, gözlerindeki ışıltının kaybolması, Terazinin “Yine ne oldu?” şüphesine yol açacaktır. Sonuna kadar uyumlu davranmaya gayret etseler de soğuk bir ilişki yaşayacaklardır. (-) 


AKREP & AKREP 

Burçtaşların birlikteliği. Evlilikte ilk yıllar zevkli olabilir. Ancak aradan zaman geçtikçe bıkkınlık verici, sinirlendirici hal alacaktır. Zira mıknatısların aynı kutupları birbirini iter. İki Akrep insanı arasında, istedikleri zaman ayrı kalabilecekleri bir arkadaşlık da söz konusu olamaz, zira sahiplenme ve kıskançlık buna izin vermeyecektir. Kararlılıkları birlikteliğin yürümesine yardımcı olabilir ama en küçük hatanın bile cezasız kalmayacağı olgusu, aralarında düşmanlık da oluşturabilir. (- -) 


AKREP & YAY 

Ateş Yay ve su Akrep, hatta ateş ve buz birlikteliği. Ya su ateşi söndürecek, ya da ateş suyu buharlaştıracaktır. Yani birbirleriyle bütünlük oluşturmaları mümkün değildir. Ayrıca ateş, bu birliktelikte normal bir su ile değil buzla savaşacaktır. Tez canlı Yay, buzu eritinceye kadar usanacak, yorulacak, sönüp gidecektir. Akrepin her şeyi kontrol altına alma tutkusu, kıskançlığı, sabit fikirliliği, sahiplenip sınırlar çizmesi, özgür ve değişken Yay için savaş sebebidir. Birbirlerini anlamaları mümkün olmayan bu iki farklı kişinin birbirini mutlu etmesi mümkün değildir. (- - -) AKREP & OĞLAK 

Güç tutkunu Akrep ile mal ve makam tutkunu Oğlak insanı. Yalnızca bu husus bile birlikteliği destekleyecektir. Zira mal ve makam, güce, güç de mal ve makama ulaştıracaktır. Eğer aralarında bir ilişki doğmuşsa buna mutlaka Akrep karar vermiştir. Zira Akrep sevdikleriyle sevmediklerini, dostluk kuracaklarıyla düşman kabul edeceklerini kesin sınırlarla belirler. İkisi de soğuk yapılı olmasına rağmen, karşı cinsler arasında ateşli bir ilişki doğacaktır. Onlar çoğunlukla parayı ve gücü paylaşacaklar, geriye kalan hususları inatla göz ardı edeceklerdir. (++) 


AKREP & KOVA 

Akrep Kovanın havasına, Kova da Akrepin karizmatik tavırlarına kapılabilir, evlilik söz konusu olursa ateşli bir aşk da yaşayabilirler. Ancak bir zaman sonra Kova Akrepi diktatörlükle, yersiz kıskançlıkla suçlayıp “kaçığın teki” olduğuna karar verecektir. Akrep de Kovayı, daldan dala konan havai, aklı bir karış havada hümanist olarak görecek ve “deli” olduğuna hükmedecektir. İkisi de sabit fikirli olduğundan çatışma kaçınılmazdır. Hava (Kova) buzla temas ettiğinde soğuyacak, esmeye devam ettikçe de buzun kenarları (intikam alma isteği) keskinleşecektir. Yine de bir anlaşma yolu bulabilirler. (+) 


AKREP & BALIK 

Su ile buzun birlikteliği. İkisi de manyetik güçleriyle karşısındaki kişinin duygu ve düşüncelerini algılayabilen, konuşmadan da duygu ve düşüncelerini aktarabilen iki insan. Ara sıra duygusal fırtınalar oluştursa da Balık insanları durgun denizler gibidir ve uyumludur. Akrep ise, çevresinde ricalarını bile emir bilen birilerini arar. Biraz çekingen ve yoğun şekilde korunma ihtiyacı duyan Balıklar da tam Akrepe göredir. (++) 


YAY & YAY 

Kısa süreli arkadaşlıklar bir yana bırakılırsa, böyle bir birliktelik katlanılır değildir. İnsanın ara sıra aynaya bakması kendisine hoş gelir, ancak aynaya bakma süresi uzadıkça usanç galip gelecektir. Üstelik karşısındaki de kendisi kadar çok konuşan ve kendisine söz hakkı tanımamakta inat eden, kendisi kadar yetenekli, kendisi kadar uçarı, kendisi kadar denetim altına girmeyen, kendisi kadar rekabetçi biri ise. Ki öyledir. Arkadaşlık tamam ama evlilikten uzak durmaları önerilir. (-) 


YAY & OĞLAK 

Zor fakat bazı şartlarla yürüyebilir bir birliktelik. İnatçıi sabit fikirli iki insan. Gezegenleri gibi birbirleri üzerinde hem çekim gücü uygular, hem de birbirine tedirginlik verirler. Yay, özgürce gezip tozma arzusuna,Oğlak da otoriter tavırla sınırlama içgüdüsüne gem vurabilirse anlaşmaları mümkündür. Bu beraberlikte en zor şey Yayın seyahat ve eğlence arzusundan vazgeçmesidir. Sonuçta yürüyebilen fakat çok da mutluluk vermeyen bir arkadaşlık ve evlilik söz konusudur. (-) 


YAY & KOVA 

Yay insanı agresif tavırlarını denetleyebilir ve Kovanın özgürlük alanına fazla müdahele etmezse aralarında sıcacık bir ilişki kurulabilir. Kovalar diplomasiden uzak olduğu gibi, sinirli veya kaba tavırlara karşı aynı şekilde tepki gösterir. Özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik her davranışı da kişiliğine yapılmış saldırı olarak algılar. Yaylar da özgürlüğüne düşkündür ama başkasına özgürlük hakkı tanımak konusunda zorlanır. Bu küçük problemler aşıldığı taktirde, beraberce hayatı dolu dolu yaşayabilirler. (++) 


YAY & BALIK 

Hayal dünyasında yaşayan Balıkla, yaşanılan dünyanın tüm zevklerini tatmak isteyen Yay arasında uzun süreli bir beraberlik düşünmek zordur. Balık sükunet arar, Yay ise bunu sağlayabilecek son kişidir. Temel unsurlarının birbiriyle bütünleşme imkanı olmayan ateş ve su olmasına rağmen, eğer birbirlerine çok fazla yaklaşmazlarsa Jüpiter nedeniyle yine de ortak hobiler bulabilirler. Özellikle üçüncü devre Balıkla anlaşmaları kolaylaşabilir. (-) 


OĞLAK & OĞLAK 

Böyle bir beraberlikte tencere yuvarlanıp kapağını bulmaz, iki tencere yuvarlanır, yuvarlanır ve çarpışırlar. Bu ikilinin özellikle evliliği, kişinin aynada aksini görmesine, hayran kalmasına ve onunla kucaklaşmak isterken aynanın camıyla çarpışmasına benzer. Çünkü Oğlaklar, öncelikle kendilerine hayrandır. Onların arasını bozacak ikinci husus ise çıkar çatışmalarıdır. Ayrıca iki Oğlak arasındaki sohbetin konusu, bitip tükenmeyen sıkıntılar ve bir türlü ele geçmeyen hedefler olacağından, kısa süre sonra bir psikolog yardımına ihtiyaç duyacaklardır. (- -) 


OĞLAK & KOVA 

Kovanın havası oldukça durağan yapıdadır. Bu nedenle Oğlakın toprağıyla birlikteliği oldukça uzun bir zamana yayılabilir. Ayrıca Kovada, mal ve paraya düşkünlük, sabit fikirlilik gibi topraksı özellikler de bulunur. Uranüs keşfedilmeden önce Oğlakla Kovanın aynı gezegeni (Satürn’ü) paylaşmasının uygun görüldüğünü de anımsayalım. Bu durum, paylaşabilecekleri birçok ortak özelliğin olduğunu göstermektedir. Oğlak, Kovanın özgürlük alanına müdahale etmediği taktirde aralarında uyumlu bir beraberlik sağlanabilir. (+) 


OĞLAK & BALIK 

Oğlak Balıkın gelgitlerine alışabilirse aralarında mükemmele yakın bir uyum oluşabilir. Zira toprak unsurlu Oğlakla su unsurlu Balık bir bütünün parçalarıdır ve birbirlerine ihtiyaçları vardır. Balık suya benzer şekilde yaslanacağı bir omuz arar, duygusal bir omuz. Aradığı omzu da Oğlakta bulabilir, zira hem dayanıklıdır, hem de Oğlak burcu simgesi olan keçinin kuyruğunu oluşturan balık gibi duygusal ve hayalperesttir. Oğlakın paraya düşkünlüğü Balıkı rahatsız etmeyecektir, ihtiyaçları karşılandığı sürece. Bu birliktelikte Oğlakın aşırı otoriter ve baskıcı tavrı ile Balıkın para harcama konusunda düşüncesizce hareket etmesi problem çıkarabilir. Bu iki özellik denetlenebilirse uyumlu bir beraberlik oluşmaması için sebep yoktur. (++) 


KOVA & KOVA 

İki Kovanın arkadaşlığında önemli bir problem çıkmaz. Zira yaratılışları gereği bir gün birlikte olacaklarsa üç gün ayrı kalacaklardır. Bu nedenle ara sıra aynaya bakmak da usanç vermeyecektir. Birlikte eğlenebilir, protesto gösterilerine katılabilir, doğayı ve insanlığı kurtarmak için projeler yapabilirler. Bazen sakarlıkla insanlığı yok da edebilirler ama böyle küçük kazalar olabilecek şeylerdir. Ancak evlilikte durum farklıdır. Özgürlükçü tavırlarına rağmen kuruntuya kapılma huyları vardır. Evlilik ortak kararlarla yürüdüğü, Kovalar ise sabit fikirli olduğundan kısa süre sonra birliktelik çatırdamaya mahkumdur. (-) 


KOVA & BALIK 

Birbirlerine hem çekim gücü uygulayan, hem de tedirginlik veren iki insan. Gezegenleri Uranüs ve Neptün gibi. Üstelik takımyıldızları da yan yana. “At atın ya huyundan alır, ya suyundan…” der atalarımız. Kova hayali geleceği kuşatır., Balıklar ise ruhsal varlık olduğundan geçmişle gelecek arasında mekik dokur. İkisi de sabit fikirli ve inatçıdır ama bu durum Kovada açık seçikken Balıkta gizli buzlanma şeklindedir. İkisinin de düş gücü fazladır ve değişikliklerden hoşlanırlar. Birlikte yaşamak için bir yol bulacaklardır. (+) 


BALIK & BALIK 

Böyle bir arkadaşlık ya bir dergahta, ya da meyhanede doğmuştur büyük ihtimalle. İki duygusal arkadaşın sohbetinin konusu da çoklukla hayalleri, evlilikleri, ayrılıkları, mutsuzlukları olacaktır. Birlikte karamsarlık denizine dalabilir ancak büyük bir tevekkülle yollarına devam edebilirler. Ara sıra yaptıkları (tuzla karışık) sulu şakalarına gülebilirler de. Ancak evlilikleri arkadaşlığa benzemeyecektir. Her ikisi de, beyaz atlı prens ya da prenses, yaslanacak bir omuz arayacaklar fakat bulamayacaklardır. Ayrıca aynı burcun insanı olduklarından bir süre sonra birbirlerinden usanacaklardır. (- -) 

Günlük burç yorumunuz için tıklayın.

Burç yorumlari Gunluk burç yorumlari Burc uyumlari Haftalik burc yorumlari Aylik burc yorumlari
bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan bursa escort bayan alanya escort bayan eskişehir escort antalya escort bayan diyarbakır escort
istanbul escort bayan , escort bayan istanbul , şişli escort , kadıköy escort , beylikdüzü escort , sakarya escort escort sakarya izmit escort bayan gaziantep escort bayan
canlı casino siteleri makrobet kacak iddaa