Dönerse Senindir filmine tepkiler sürüyor

Ünlü şarkıcı Murat Boz'un rol aldığı Dönerse Senindir adlı filmde yer alan mini etek giymiş hemşire sahnesine tepkiler sürüyor.

Dönerse Senindir filmine tepkiler sürüyor

 Ünlü şarkıcı Murat Boz'un oynadığı filmde hemşire sahnesine Isparta'dan tepki geldi.
Ünlü şarkıcı Murat Boz'un 'Dönerse Senin'dir filminde minik etek giymiş hemşire sahnesine Türk Sağlık Sen Isparta Şube Başkanı Hayati Yıldız ve Kadın Kolları Başkanı Ayten Duran düzenledikleri basın toplantısı ile tepki gösterdi. Hayati Yıldız, hemşirelerin uygunsuz kıyafetlerle, bir cinsel obje gibi göstermek için ne yazık ki anlaşılmaz bir çaba içine girildiğini belirterek, "Böylesine lanet işlerden biri de şarkıcı Murat Boz’un 23 Aralıkta gösterime girecek olan “Dönerse Senindir” filmin de görülmektedir. Reklamı yapılan bu filmde hemşirelerimizi rencide eden gayri ahlaki ve seviyesiz sahneler yer almaktadır. Söz konusu filmde hemşirelerin kıyafetleri mesleğin imajı ve onurunu zedelemekte ve cefakar, fedakar hemşirelerimizi de insan zihninde farklı bir şekilde konumlandırılmaya çalışılmaktadır. Bu filmdir, hayal ürünüdür gibi açıklamalar bu ahlaksızlığın ve edepsizliğin üstünü örtemez. Hayal diye sapıklığı ve istismarı hiç kimse savunamaz" dedi. 
 Bu işi sadece kınamakla geçiştirmediklerini belirten Isparta Türk Sağlık Sen Kadın Kolları Başkanı Ayten Duran da "Gerekli adımları atıyoruz. Söz konusu filmle ilgili olarak rezil ve seviyesiz sahnelerin filmden çıkarılması için Türk Sağlık-Sen genel merkezi tarafından Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapmıştır. Yapılan başvuruda insan onuru ve genel ahlaka aykırı görüntü ve etkiler içeren filmlerin yeniden değerlendirmek üzere değerlendirme ve Sınıflandırma Kurulu’na sevk edilebileceği hatırlatılarak söz konusu görüntülerin filmin içeriğinden kaldırılmasının insanlara en önemli hizmet olan sağlık hizmeti veren hemşirelerimiz için bir borç, bir zorunluluktur denilmiştir. Başvuruda söz konusu nedenlerden dolayı “Dönerse Senindir' filmindeki hemşirelerin cinsel obje gibi lanse edildiği gayri ahlaki sahnelerin filmden tamamen çıkartılarak seviyesizliğe son verilmesidir. Bu terbiyesizlik kimsenin yanına kar kalmayacaktır. Umarız ki yetkililer bu konuda gerekli duyarlılığı bir an önce gösterir ve bu sahneler filmden çıkarılır" diye konuştu.

dönerse senindir filmi

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı