İsimsizler dizisi Virankaya neresi nereye bağlı? Virankaya Kaymakamlığı nerede?

Kanal D'nin yeni dizisi İsimsizler'de merak edilen Virankaya gerçekte neresidir? Virankaya hangi ilçeye bağlı, Virankaya Kaymakamlığı nerede? Kaymakam Orhan Yağız kimdir? Merak edilen tüm bu soruların cevabı haberimizde.

İsimsizler dizisi Virankaya neresi nereye bağlı? Virankaya Kaymakamlığı nerede?

Kanal D'nin ilk bölümüyle milyonları ekrana kilitleyen yeni disizi "İsimsizler" birçok merak edilen soruyuda beraberinde getirdi. Dizide yer alan Virankaya ilçesi gerçekte var mı, nereye bağlı ve nerede soruları en çok merak edilen soru oldu.

Virankaya ilçesi gerçekte olmayan bir yer. Dizide adı geçen Virankaya, Mardin'in Serik ilçesi. Mardin Serik Kaymakamalığı'nda düzenlenen hain saldırıyı konu alan ve Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk anısına oynayan bölümün yeni bölümleri merakla bekleniyor.

FATİH KAYMAKAM ÖLECEK Mİ? Haber için tıkla

Muhammed Fatih Safitürk Kimdir?

Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk,İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği, 28 belediyeye yönelik görevlendirmeler kapsamında Derik Belediye Başkanlığına getirilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk, 10 Kasım'da Mardin'de PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanmış, tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu. Hain eylemi gerçekleştirenler arasında Belediye çalışanları yer almış ve yakalanmıştı.

İsimsizler dizisinin konusu

Fatih Keskin, genç bir diplomattır. Yeni görev yerine gitmeye hazırlanırken Güneydoğu’daki önemli ilçelerden biri olan Virankaya’nın Kaymakamı Orhan Yağız’ın hain bir saldırı sonucu şehit edilmesi, kararını değiştirir. Amirleri ve ailesi, onu bu kararından döndürmek istese de başaramazlar. Virankaya’da 7 kişilik bir ekip oluştururken, hem terörle mücadele etmeyi hem de Kaymakam suikastının perde arkasını çözmeye çalışır. Fatih Keskin, Güneydoğudaki teröre karşı mücadelede kendisiyle omuz omuza savaşacak 7 cesur adam seçer. Onlarla yürüyeceği tehlikeli yolculukta sadece teröristlerle mücadele değil, terörü organize eden uluslararası ilişkileri de çözmek gibi bir görev üstlenir. Bunu yaparken de yolu genç Doktor Elif ve onun çevresinden ayrılmayan bölgedeki kaosun mimarlarından  Otto ile kesişir.

Kaymakam suikastının ilk ipuçlarına ulaşırken,  terör örgütü de Fatih’in ilk görev gününde ilçeyi ele geçirmek amacıyla büyük bir saldırıya hazırlanmaktadır. Bu saldırıda devlet içine sızmış paralel yapı ajanları, yabancı istihbaratçılar ve terör örgütü kol koladır. 
 

Kaymakam Safitürk'e hain saldırı

Mardin’in Derik ilçesinde kaymakamlık binasına el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlendi. Olayda Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün de aralarında olduğu 3 kişi yaralandı. Saldırıyla ilgili Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimiz Derik ilçemizde 10.11.2016 Perşembe günü Kaymakamlık binasında bulunan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’e yönelik EYP ile saldırı düzenlenmiştir. Saldırı sonucunda birisi İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk olmak üzere 3 kişi yaralanmıştır. İki hafif yaralımızın tedavisi Derik Devlet Hastanesi’nde devam etmekte olup İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk Derik Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Kızıltepe Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Milletimizin huzuruna ve ülkemizin bütünlüğüne kasteden bu menfur saldırının fail veya faillerin yakalanması için geniş çaplı operasyonlar başlatılmıştır" denildi. Gerek duyulduğu takdirde Safitürk’ün bakanlık tarafından hazır bulundurulan uçak ambulansla Ankara’ya naklinin planlandığı da öğrenildi.

Mardin’in Derik ilçesinde kaymakamlık konutuna yönelik düzenlenen roketli saldırıda yaralanan İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

isimsizler dizisi virankaya neresi virankaya nerede virankaya kaymakamlığı isimsizler dizisi 1. bölüm isimsizler dizisi 2. bölüm virankaya kaymakamı orhan yağız

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri