CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Adalet için yürüdük

15 Haziran 2017 tarihinde Ankara Güvenpark'ta başlayan "Adalet Yürüyüşü"'nün 25. gününde İstanbul Maltepe Sahil alanında gerçekleştirilen adalet mitinginde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adalet için yürüdüklerini belirterek, önemli açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Adalet için yürüdük

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adalet Yürüyüşü" adı altında 15 Haziran 2017 tarihinde Ankara Güvenpark'ta başladıkları ve 25. günde İstanbul Maltepe Sahil Alanı'nda konuşan Kılıçdaroğlu, yürüyüş ve gündem hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yürüyüş sırasında kendilerine destek veren il, ilçe ve köylere teşekkür ederken, yolda kendilerine destek veren sürücü ve vatandaşlara şükranlarını sunarak konuşmasına başlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, adalet için yürüdüklerini belirterek, kendileri için mitingde kırıp dökecekler diyenlere inat olaysız bir miting  olduğunu belirtti.

"Adaleti bu ülkeye getireceğiz"

Maltepe Sahil Alanı'nda konuşan ve "Senin cezaların bizi yıldırımaz. Kim olursan ol, ne olursan ol adaleti bu ülkeye getireceğiz"  diyerek konuşmalarına devam eden Kılıçdaroğlu, Ergenekon Davası'nda sahte deliller varken artık delil bile aranmadığını belirtti.

Kılıçdaroğlu, bugün için ise "Yaşadığımız dönem bir dikta dönemidir" diyerek hakim ve savcılara seslenerek, "Adaletin hakkını korumak bizim olduğu kadar sizinde hakkınız ve görevinizdir. Saraydan talimat geliyorsa elinizin tersi ile itin, onurlu durun, çocuklarınıza güzel bir miras bırakın dedi."

FETÖ darbe girişimi ile ilgili de konuşma yapan Kılıçdaroğlu, "FETÖ darbesinin siyasi ayağı ortaya çıksın diye yürüyoruz. 20 Temmuz sivil darbeden sonra, FETÖ sivil darbesini ortaya çıkarmak için görev yapan onurlu savcıların görev yerleri değiştirildi. FETÖ darbe davaları önce Adalet Bakanlığı'na gidiyor ondan sonra mahkemelere gidiyor. Yani siyasi otoritenin elinden geçiyor." dedi.

Mitingde zaman zaman aşırı sıcak nedeni ile rahatsızlanan kişilere ambulanslar ile anında müdahale edilirken, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüş boyunca kendilerini koruyan ve eşlik eden güvenlik güçlerinede teşekkür etti.

chp adalet yürüyüşü chp adelt mitingi chp haberleri chp
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZEYNEP TALU VE BARBAROS DADA SALON KABARETT‘DE
ZEYNEP TALU VE BARBAROS DADA SALON KABARETT‘DE
Şizofreninin Belirtileri Nelerdir?
Şizofreninin Belirtileri Nelerdir?