Palandöken, 'Dövizdeki yükseliş geçici'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Avrupa Parlementosu'nda alınan karara değinerek, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Palandöken, 'Dövizdeki yükseliş geçici'

 Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye Raporun oylamasını değerlendiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Avrupa Parlementosunun aldığı karar tavsiye niteliğindedir. Hiçbir bağlayıcılığı yoktur. Avrupa Parlamentosu müzakerelerin askıya alınmasını öneren raporunun kabul edilmesi büyük bir yanlıştır. Ancak tavsiye niteliğinde olduğu için bir hükmü yoktur” dedi. 

“HERKES MORALİNİ YÜKSEK TUTSUN” 

AP Türkiye raportörü Kati Piri tarafından hazırlanan raporda Türkiye ile üyelik müzakerelerinin askıya alınması çağrısı yapıldığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu karar tavsiye niteliğinde ve bir hükmü yok. Türkiye ile Avrupa Birliği’nin arasındaki ilişkilerin iyi gitmesinin Avrupaya daha fazla katkısı olacaktır. Vatandaşlar duyarlı olsunlar. Spekületif hareketlerden kaçsınlar. Şuan dövizde yaşanan yükseliş geçici. Kimse moralini bozmasın” diye konuştu. 

döviz bendevi palandöken avrupa parlementosu

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri