Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer?

Baş ağrısı hafif bir hastalık gibi görünse de insan sağlığı için önemli sorunlar yaratabilmektedir. Peki baş ağrısı nasıl geçer, doğal tedavi yöntemleri ile baş ağrısı nasıl geçer? İşte baş ağrısına iyi gelen çözümler...

Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer?

Baş ağrısı herkesin yaşadığı bir hastalık olmakla birlikte; grip, sinüzit, bademcik, fazla kan hücumu, dolaşım bozukluğu, göz bozukluğu gibi daha bir çok nedenden meydana gelebilir.

Baş ağrısı için ilaç kullanmak istemeyenler için bazı bitkisel çözümler mevcut. İşte o bitkisel çözümlerden bazıları;

Limon: Bir bardak ılık suya yarım limonu sıkıp içerseniz, baş ağrınızın kısa süre içinde geçtiğini göreceksiniz.

Kekik: 250 ml. kadar kaynar bir suyun içerisine bir çay kaşığı kadar kekik atıp içmenin de baş ağrılarına iyi geleceğini unutmayınız.


 

Sarımsak:  Hemen her derde şifa olan sarımsakta yine baş ağrısına iyi gelen bitkisel çözümlerden biridir diyebiliriz. Trombositler bildiğiniz üzere kanın pıhtılaşmasını etkileyen maddeler olup aynı zamanda migren ağrılarını da arttırma özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle bolca sarımsak ve soğan tüketmek trombosit ataklarını engellemede önemli bir yer tutmaktadır.

Zencefil: Yine çok sık baş ağrısı yaşıyor ve bunun önüne geçmek istiyorsanız şayet zencefil tam size göre bir bitkisel ilaç demek mümkün. Yaklaşık yarım çay kaşığı kadar zencefil tozu, 1 bardak kaynar suya ekledikten sonra 10 dakika kadar bekletilir ve bu karışımdan günde 3 bardak içilir.

Civanperçemi: Kadınların adet dönemlerinde çok sık karşılaştığı baş ağrısı için en iyi çözümlerden biri bu diyebiliriz. 1 çay bardağı suya, 1 çay kaşığı civanperçemi katıldıktan sonra 10 dakika kadar demlenmesi için beklenir ve ardından süzülür. Elde edilen karışımın bu süzülmüş sıvısı ise günde 2 defa çay bardağıyla içilir. Bu karışımın baş ağrınıza iyi geldiğini göreceksiniz.

Baş ağrısı şiddetinizin çok artması durumunda mutlaka doktor tedavisi almanızı önerir, mutlu ve sağlık dolu günler dileriz.

Baş ağrısına ne iyi gelir ilaç Baş ağrısına ne iyi gelir doğal baş ağrısı nasıl geçer baş ağrısı neden olur

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Mamak'ta  Biyopsikososyal destek
Mamak'ta Biyopsikososyal destek