Çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir? Öksürük nasıl giderilir?

Çocuklarda öksürük neden olur, öksürük nasıl geçer, öksürüğe neler iyi gelir? İşte doğal yollarla öksürüğe iyi gelecek yöntemler ve evde öksürük tedavisi...

Çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir? Öksürük nasıl giderilir?

Çocuklarda öksürük bazen hafif şekilde geçsede genelde ileri boyutlara ulaşarak çocuğunuzun sağlığın tehlikeye atabilmektedir. Peki çocuklarda hafif öksürük için evde hangi yöntemler uygulanabilir? İşte çocuklardaki öksürük için bazı denenmiş yöntemler...

Çocuklarda öksürük genellikle en çok etkilenen tarafa anne ve baba olur çünkü çocukları için endişelenirler,uykularını alamazlar ve uykuları bölünür.Çocuklarda öksürükler genellik ile bir üst solunum yolu hastalığına bağlı olarak ortaya çıkar.Genellikle üst solunum rahatsızlıklar nedeni ile olsa da çocuklarda boğaz tahrişi,toz ve benzeri bir çok şey öksürüğe nede olur.Peki ya çocuklarda öksürük nasıl giderilir yani çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir?

Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir?

  • Çocukların bu öksürüklü dönemlerinde onlara sıcak içecekler vermeye dikkat etmelisiniz fakat içecekler aşırı sıcak olmamaladır.
  • Sıcak içecekler verilmesini söylemiştik buna ek olarak sıcak içeceklerin içine biraz bal ekleyerek çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir sorusuna güzel bir cevap olabilir.
  • Reçetesiz öksürük şurubu kullanmaktan kaçının çünkü bu ilaçların yan etkileri vardır.
  • Çocuklarınızda ki öksürük için ıhlamur ve ya ayva yaprağı kaynatarak içirebilirsiniz bu öksürüğe iyi gelir.
  • Nane,bal veya zencefil içeren şeyler öksürüğe iyi gelir.
  • Karaturp yöntemi öksürüğü geçirmek için en etkili yöntemlerden bir tanesidir.Bu yöntem için karaturp,bardak,bala ihtiyacımız vardır.Öncelikle karaturp tepeden biraz oyulur fakat delinmez.Sonrasında altı kesilir delinmemesi gerekiyor turpun.Sonra turpu bir bardağa oyuk yer yukarıda kalacak şekilde oturtunuz ve oyuk yeri bal ile doldurun.Sonrasında balın bardağa süzülmesini bekleyin.Bardağa süzülen sıvı çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir sorusunun en iyi cevaplarından bir tanesidir.

Bu yöntemler bebekler için değil çocuklar için olup,  bu yöntemler öksürüğün hafiflemesi konusunda yardımcı olması için belirtilmiştir. Öksürüğün ileri boyutlarda sürmesi durumunda mutlaka bir doktora başvurmanızı öneririz.

öksürüğe ne iyi gelir öksürük nasıl geçer çocuklar neden öksürür
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
30 Ekim yurtta hava durumu
30 Ekim yurtta hava durumu
Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yılı Bergama’da coşkuyla kutlandı
Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yılı Bergama’da coşkuyla kutlandı