İsilik nasıl geçer?

İsilik nedir, isilik hastalığı neden oluşur ve nasıl geçer? İsilik hastalığı hakkında merak ettikleriniz ve dikkat etmeniz gerekenler haberimizde. İşte isilik hakkında bilmeniz gerekenler.

İsilik nasıl geçer?

İnsan cildindeki ter bezlerinin tıkanması sonucu ortaya çıkan isilik şikayeti, terin dışarı çıkamaması sonucu cilt altında kabarcıklar oluşmasına ve ciltte döküntü meydana gelmesine neden olur.

Özellikle yaz aylarında ve her yaşta görülen isilik bebeklerde daha sık görünmektedir. Bu şikayetlerden doğal olarak nasıl korunabileceğinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İsilikten kurtulmak için öncelikle vücudunuza temas eden ısı ve nem oranının azaltılması gerekmektedir. Aksi taktirde ısının artması sonucu artan terleme oranı şikayetlerinizi ileri boyutlara taşıyabilir.

Deniz Suyu İsilik İçin İyi Bir Çözümdür

İsilik sorunu ile karşı karşıya kalanlar için bir diğer çözüm yolu ise deniz suyudur. Deniz suyu cildin gözeneklerini açtığı için şikayetlerinizi asgariye indirebilir. Deniz suyu ile cildinizi güzelce yıkadıktan sonra ardından ılık tatlı su ile temizleyebilirsiniz.

Kıyafet seçimi de bu şikayette çok önemlidir. Terlemeye karşı mümkün olduğunca ince ve pamuklu kıyafetler tercih edilmelidir.

isilik hastalığı isilik nedir isilik hastalığı bebek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
30 Ekim yurtta hava durumu
30 Ekim yurtta hava durumu
Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yılı Bergama’da coşkuyla kutlandı
Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yılı Bergama’da coşkuyla kutlandı