Kuru öksürüğe ne iyi gelir

Kuru öksürük hepimizin için de oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu öksürük aynı zamanda beklenmedik yerlerde gelip zor durumda bırakabilir. Kış mevsimlerinin vazgeçilmezi olan öksürük için ne yapmalı? Doğal çözümlerle öksürüğü nasıl atlatabiliriz ? Neler yaparsak öksürüğümüz geçer ? Doktora gitmeli mi öksürük için ? Bütün merak edilenler haberimizde..

Kuru öksürüğe ne iyi gelir

Kuru öksürükte, öksürüğün nedeni balgam değildir. Genellikle boğazda öksürme refleksini tetikleyen kaşıntı benzeri bir his olur.

Kuru öksürüğün nedeni genelde grip veya nezle gibi bir üst solunum yolu enfeksiyonudur. Çocuklarda ve yetişkinlerde grip veya nezle geçtikten sonra birkaç hafta boyunca kuru öksürük yaygın şekilde görülür.

Kuru öksürüğe ne iyi gelir sorusunun cevabı, kuru öksürüğün nedenine bağlıdır.

Bebek ve çoçuklarda kuru öksürüğe ne iyi gelir? Bebek ve çocuklarda kuru öksürük genellikle tedavi gerektirmez. Odayı nemlendiren bir cihaz kullanmak çocukların rahatlamalarını sağlar. Çocuklarda kuru öksürüğü geçirmek için çocuğunuzu buhar dolu bir banyoya sokabilir, soğuk bir gecede dışarıya çıkarabilirsiniz.

Büyük çocuklar. Oda nemlendiren cihazlar, solunum sisteminin kurumasını önleyecektir. Büyük çocuklara tahriş olan boğazlarını tedavi edebilmek için öksürük pastilleri de verilebilir. Kuru öksürük birkaç haftadan uzun sürerese, doktora başvurarak öksürüğün nedenini araştırın.

Yetişkinler. Kronik, uzun süre geçmeyen kuru öksürüğün birçok sebebi olabilir. Bir doktora başvurarak yaşadığınız tüm belirtileri anlatın.

Öksürük neden olur?

Öksürüğe ne iyi gelir diye düşünürken, öksürüğün nedenini de düşünmek gerekiyor.

Öksürüğünüz birkaç haftadan uzun sürerse, kıvamlı bir balgam çıkarıyorsanız veya kilo kaybı, ateş, yorgunluk veya üşüme gibi diğer belirtiler yaşıyorsanız mutlaka bir doktora başvurunKanlı öksürüyor veya nefes almakta zorluk çekiyorsanız derhal acil tıbbi yardım alın!

öksürüğe ne iyi gelir Bebek ve çoçuklarda kuru öksürüğe ne iyi gelir Öksürük neden olur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...
İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...
Volkswagen’in Türkiye’ye gelmesi otomotiv sektöründe hareketlilik yaşatacak
Volkswagen’in Türkiye’ye gelmesi otomotiv sektöründe hareketlilik yaşatacak