Pursaklar Devlet Hastanesi'nde sona gelindi

Pursaklar'da yapımı devam eden Pursaklar Devlet Hastanesi'nde sona gelindi. 150 yatak kapasiteli hastanenin yüzde 85'i tamamlandı.

Pursaklar Devlet Hastanesi'nde sona gelindi

Yaz kış demeden yoğun bir çalışma içinde olan işçiler, Pursaklar Devlet Hastanesinin yüzde 85’ini tamamladı.  İlçenin en büyük ihtiyacı olan devlet hastanesinin bu yıl hizmete girmesi bekleniyor.

Pursaklar’ın en büyük ihtiyacı olan 150 yataklı Devlet Hastanesi inşaatı hız kesmeden devam ediyor. Kar kış demeden yoğun bir çalışma içinde olan yüklenici firma, ilçenin merakla beklediği hastaneyi yetiştirmek için gece gündüz çalışıyor. Bir yıldır çalışmalarını sürdüren yüklenici firma, 2017’de hastaneyi bitirip teslim etmek için kış mevsiminde de çalışmalarına devam ediyor. 3 bloktan oluşan hastane inşaatının yüzde 90’ı tamamlandı.

Çalışmaların büyük bir özveri ile devam ettiğinin altını çizen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “İşçiler yaz kış demeden yoğun bir şekilde çalıştılar. Yüklenici firma ile sürekli irtibat halindeyiz. İnşallah en kısa sürede tamamlanarak hemşerilerimizin hizmetine sunulacak. Hastanemizin dış cephe kaplamaları devam ediyor. Hem ilçemizin hem de bölgemizin önemli ihtiyacına cevap verecek olan hastanemizin büyük kısmı kısmı tamamlandı. Rabbim kazasız belasız tamamlayıp hizmete açmayı nasip etsin” dedi.

Hastanedeki bölümler

11 mühendisin takip ettiği ve 300 işçinin çalıştığı hastane inşaatında tamamlanan blokların havalandırma ve elektrik tesisatı yapılıyor. Bir taraftan dış cephe kaplaması da devam eden Pursaklar Devlet Hastanesi içerisinde Kulak Burun Boğaz (K.B.B), dâhiliye, ortopedi, diyetisyen, kadın doğum, göz, genel cerrahi, cildiye, göğüs hastalıkları, nöroloji, kardiyoloji, psikiyatrı, 7 adet ameliyathane, 1 adet sezeryanhane, mescit, mutfak, yemekhane, çamaşırhane, laboratuvarlar, röntgen odaları gibi bütün bölümler yer alacak. Vatandaşın bütün ihtiyaçlarına cevap verecek olan hastanede kreş de yer alıyor. 3 blok olarak inşa edilen hastane, 5 ayrı binadan oluşacak. Hasta kabul kısmında anaokulu da yer alacak.

 
pursaklar devlet hastanesi pursaklar devlet hastanesi nerede pursaklar hastanesi pursaklar haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZEYNEP TALU VE BARBAROS DADA SALON KABARETT‘DE
ZEYNEP TALU VE BARBAROS DADA SALON KABARETT‘DE
Şizofreninin Belirtileri Nelerdir?
Şizofreninin Belirtileri Nelerdir?