Saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yöntemleri nelerdir?Yapmamız gerekenler?

Erkeklerin ve kadınların büyük bir bölümünün sorunu olan saç dökülmesinin nedenleri,tedavi yöntemleri,yapılması gerekenler nelerdir?Detayları haberimizde bulabilirsiniz...

Saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yöntemleri nelerdir?Yapmamız gerekenler?

Erkeklik hormonu yalnızca babadan alınabildiğinden farklı durumlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden genetik saç dökülmelerine karşı tedavi mümkün değildir. Ancak normal dökülmelerde bir doktora başvurarak tedavisini olabilir ve daha mutlu olabilirsiniz.

Doktorların uyguladığı 2 yöntem vardır. Birincisi belirli ilaçlardır. Dökülmesini geciktiren en azından gençlik yıllarınızda saçlarınıza doyabilirsiniz. Tamamen kesinlikle kesmez ancak geciktirmede büyük yardımları olur. Bu ilaçlar kısaca saç derisine direkt olarak nüfuz eden spreylerdir. Saçınızın güçlü ve derinizin sağlam olmasını sağlayarak saç dökülmesini geciktirmektedir. Diğer bir yöntem ise haplardır. Bu ürünler haricinde doktorunuza danışmadan asla ilaç ya da hap kullanmayınız.

Genelde bahsedilenler haricinde kullanılan ürünler ters etki yaratmakta ve daha çok saç dökülmesine sebep olup memnun bırakmamaktadır.Erkeklerde saç dökülmesi sıklıkla belirgin olarak 25-30 yaşlarında başlar. Suçlusu çoğu zaman bahsedildiği gibi genlerdir. Ve belirli tam anlamıyla bir tedavisi bulunmamaktadır. İlk başlarda baş kısmının ön ve tepe kısımları seyrelmeye başlayarak tüm kafadaki saçlar dökülmeye başlar. Erkeklerin korkulu rüyası olarak da ele alabiliriz bu durumu. Çünkü artık erkeklerde saçlarına bayanlar kadar önem vermeye başladılar. Kel saçı az olan erkekler aynanın karşısına geçtiklerinde daha az mutludurlar. Ancak yenilik ve farklılıklarla kelliğini kullanmayı bilen ve kelliğiyle barışık erkeklerde mevcuttur. Saçınıza bir bakın. Belki bir şeyleri değiştirmek için hala geç değildir.

Yeni bir şeyler başarmak yeni bir stil tarz vb. şeylere kalkışmak için yaşlı değilsiniz merak etmeyin. Kendinizle ve saçlarınızla ya da olmayan ya da seyrek olan saçlarınızla daima barışık olun. Saç dökülmesi nedenlerinden biri olan vitaminsizlik dışında bir de saç derisinin yeteri kadar temizlenmemesi ve aşırı kuruması da olabilir.

Saç derinizde kurumalar varsa, buna uygun bir şampuan kullanabilirsiniz. Aynı anda da mutlaka saç serumları kullanabilirsiniz. Özellikle yağ formunda olmayan sıvı saç serumları saç derinizin kurumasını engelleyecek ve saç derinizi dışarıdan besleyecektir. Saç köklerinizin saç derinizde tutunmasını sağlamak için de saç dökülmesini önleyici spreyler kullanabilirsiniz. Saç dökülmenizi kontrol altına almak istiyorsanız mutlaka bir uzmana başvurmalısınız. Herkesin saç dökülme tipi farklı olabilir. Bu yüzden size en uygun tedavi yöntemini seçerek, uygulayabilir ve saç dökülmesinden kurtulabilirsiniz.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri