Yetişkinlerde gaz sancısına ne iyi gelir?

Gaz sancısı bebeklerde olduğu gibi yetişkin insanlarda da çok sık görülen rahatsızlıklardan biridir. Peki doğal yöntemlerle yetişkinlerde gaz sancısı nasıl giderilir? İşte gaz sancısı için iyi gelen doğal yöntemler..

Yetişkinlerde gaz sancısına ne iyi gelir?

Yetişkinseniz ve gaz sancısı şikayetiniz varsa bu makalemiz sizin sorununuza çözüm olacaktır. Gaz sancısı sorunlarınızdan kurtulmak için kimyon tüketimini asla göz ardı etmemelisiniz.

Vücutta pek çok hayati rol oynayan bir mineral olan kimyon, demir açısından çok iyi bir kaynaktır. Demir akciğerlerden başlayıp tüm vücut hücrelerine kadar oksijen taşınmasını sağlayan hemoglobin maddesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Aynı zamanda enerji üretimi ve metabolizma için önemli enzim sistemlerinin bir parçasıdır. Demir bağışıklık sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlamaktadırKadınlarda regl dönemi sırasında demir eksikliği olursa adet dönemi çok sancılı geçmektedir. Hamile ve emziren kadınlar, gelişim içerisinde olan çocuklar ve gençler de demir ihtiyacı daha fazla olduğundan kimyon tüketmeleri önerilmelidir.


 

Gaz Sancınız İçin Kimyon

Kimyon hem çocuklar hem de yetişkinler için çok iyi bir çözüm olacaktır. Çocuklarda gaz sancısını gidermek için, bir çay kaşığı anne sütü ile birlikte bir çimdik kimyonu karıştırın ve hergün düzenli olarak verin. Bunu en az 3 gün tekrarlayın. 0 ile 3 aylık bebeklerde sık görülen kolik ağrısına karşı birebir bitkisel çözüm olarak da kullanılabilir.

Yetişkin insanlar ise gaz sancısı için kimyon’u kaynamış su ile karıştırıp içilebilir. Kimyon özellikle şişkinlik ve gaz sıkıntılarında kullanılan harika bir şifa kaynağıdır. Çok aşırıya kaçıp yemeğinizin tadını acı yapmadan dilerseiniz et yemeklerinde, bulgurlu salatalarda ve çorbalarda kimyonu sürekli olarak tercih edebilirsiniz.

gaz sancısna ne iyi gelir gaz sıkıntısı nasıl geçer gaz sancısı neden olur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
30 Ekim yurtta hava durumu
30 Ekim yurtta hava durumu
Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yılı Bergama’da coşkuyla kutlandı
Cumhuriyet Bayramı’nın 95.yılı Bergama’da coşkuyla kutlandı