Enes Özdemir 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonu Oldu

Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'nda Enes Özdemir dünya şampiyonu olurken, ülkemizi ve memleketi Kızılcahamam'ı gururla temsil etti.

Enes Özdemir 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonu Oldu
Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'nda, ümit erkekler ferdi katada mücadele eden milli sporcu Enes Özdemir, Japon rakibi Yuta Hibi'yi yenerek altın madalya kazandı. 21 yaş altı erkekler ferdi katada Emre Vefa Göktaş ve kadınlar ferdi katada Dilara Bozan gümüş madalya elde etti. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Şampiyonu Enes Özdemir ile gümüş madalya kazanan Emre Vefa Göktaş ve Dilara Bozan’ı yayımladığı mesajla tebrik etti.
 
Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'nın ilk gününde Türkiye, bir altın, iki gümüş olmak üzere üç madalya kazandı. İspanya'nın Tenerife kentindeki şampiyonada ümit erkekler ferdi katada Japon rakibi Yuta Hibi'yi 3-2 yenen Enes Özdemir, altın madalyanın sahibi oldu. 
 
21 yaş altı erkekler ferdi katada İspanyol rakibi Xabier Pereda'ya 3-2 kaybeden Emre Vefa Göktaş ve kadınlar ferdi katada yine ev sahibi ülkeden Lidia Rodriguez Encabo'ya 4-1 yenilen Dilara Bozan, gümüş madalyayla yetindi. İki yılda bir düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda 33 ferdi ve 2 takım dalında madalyalar sahiplerini bulacak. Organizasyon 29 Ekim Pazar günü sona erecek.

Bakan Osman Aşkın Bak'tan tebrik mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Enes Özdemir ile gümüş madalya kazanan Emre Vefa Göktaş ve Dilara Bozan’ı yayımladığı mesajla tebrik etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İspanya'nın Tenerife kentinde düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'nda ümit erkekler ferdi katada dünya şampiyonu olan Enes Özdemir’i başarısından dolayı yürekten kutluyorum. Aynı Şampiyonada gümüş madalya kazanan Emre Vefa Göktaş ve Dilara Bozan’ı da tebrik ediyorum. Genç sporcularımızın dünya şampiyonasında elde ettiği başarılar bizleri hem gururlandırıyor hem de gelecek adına umutlandırıyor. Uluslararası arenada İstiklal Marşımızın dinletilmesinde ve Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Devam eden Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'nda mücadele edecek olan tüm sporcu kardeşlerime de başarılar diliyorum”
 
Enes Özdemir Karate Şampiyonu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ankara'da okullar tatil mi?
Ankara'da okullar tatil mi?
ZEYNEP TALU VE BARBAROS DADA SALON KABARETT‘DE
ZEYNEP TALU VE BARBAROS DADA SALON KABARETT‘DE