Facebook, Twitter, Youtube ve Whatsapp açılmıyor mu? Erişim neden engellendi?

Ankara'da Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Facebook, Twitter ve Youtube gibi sosyal medyalara erişilemiyor. Peki bu siteler neden açılmıyor, erişim engellendi mi işte detaylar..

Facebook, Twitter, Youtube ve Whatsapp açılmıyor mu? Erişim neden engellendi?

Akşam saatlerinde Ankara Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Olayın ardından sosyal medyalara erişim sorunu yaşanırken, bu sorun akıllara sosyal medyanın engellenip engellenmediği sorularını gündeme getirdi.

Konu ile ilgili olarak herhangi bir resmi açıklama gelmezken erişim sorununun aşırı yoğunluktan olabileceği tahmin ediliyor.  Öte yandan saldırı ile ilgili geniş çaplı soruşturma sürerken, açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Dışişleri Bakanlığından Rus Büyükelçinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili açıklama

Dışişleri Bakanlığı, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un hayatını kaybettiği saldırıyı lanetledi, sorumluların adaletinin önüne çıkarılacağını belirtti. 
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un, bugün gerçekleştirilen bir sergi açılışında uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiği derin üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu alçakça terörist saldırıyı lanetliyoruz. Olayın faili etkisiz hale getirilmiştir. Bu elim olay en geniş şekilde ve tüm boyutlarıyla tahkik edilecek olup, sorumlular Türk adaletinin önüne çıkarılacaktır. Büyükelçi Karlov, Türkiye’de zor bir dönemde son derece başarılı çalışmalar yürütmüş, gerek şahsi gerek mesleki özellikleriyle tüm devlet kademesinin takdirini kazanmış müstesna bir diplomattır. Anısı her zaman bizimle olacaktır. Bu saldırının Türkiye-Rusya dostluğunu gölgelemesine izin vermeyeceğiz. Bu zor günde Rus halkına ve devletine en kalbi taziyelerimizi sunuyoruz. Bu saldırı, terörün en iğrenç ve barbarca yüzünü göstermiştir. Türkiye, Rusya’yla ve tüm diğer ortaklarıyla birlikte terörizmle mücadele için her türlü çabayı kararlılıkla göstermeye devam edecektir" denildi.

facebook neden açılmıyor twitter neden açılmıyor youtube neden açılmıyor whatsapp neden açılmıyor

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri