İnternet bağımlılığına dikkat!

Gençleri dijital dünyanın zararlarına karşı bilinçlendirmeyi hedefleyen "Televizyon ve İnternet Bağımlılığı Konferansı" Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın da katılımıyla gerçekleşti.

İnternet bağımlılığına dikkat!

Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi'nde Keçiören Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Keçiören Kaymakamlığının ortaklaşa düzenlediği programa Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın yanı sıra AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Gençlik ve Spor Bakan Müşaviri Selim Cerrah ve gençler katıldı.

GENÇLERE ÇOK ÇALIŞIN TAVSİYESİ
Konuşmasında uyuşturucu, sigara gibi bağımlılıklara karşı gençlerin dikkatli olması gerektiğine vurgu yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Bizler bu makamlarda kalıcı değiliz. Kendine öz güveni olan güçlü bireyler olarak yetişerek bu makamlara ilerde sizler geleceksiniz. 2023, 2053, 2071 Türkiye'sini sizlere emanet edeceğiz."  Ak, Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasının hep birlikte çok çalışmaktan geçtiğinin altını çizerek, "Gençlere çok çalışın" mesajı verdi.

AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal sosyal medya kullanımı ile ilgili salondaki gençlere sorular sorarak başladığı konuşmasında, sosyal medyadaki tehlikelere dikkat çekti. Ünal, "Sosyal medyada kötü niyetli kişiler tarafından dolandırılma, terör örgütlerine üye yapılma, yalan propagandaya maruz kalma gibi birçok illegal durumla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca internetteki her bilgi doğru değil... Dikkatli olun, bilinçli kullanın, sanal alem geçici, onun yerine kitap okuyun." dedi. Seçilme yaşının 18'e düştüğünü de hatırlatan Ünal,  gençlere çok birikimli ve donanımlı olmaları öğüdünde bulundu. Çocukluğunun Keçiören'de geçtiğini ve onların zamanında televizyonun her evde olmadığını söyleyen  Aydın Ünal; Keçiören Belediyesi tarafından geri dönüşüm malzemelerinden yapılan tornetlerin yarıştığı çevre etkinliğine katıldığı ve milletvekili olmadan önce ilk konuşmasını da Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezinde yaptığı anısını da paylaştı.

903 bin nüfusun çoğunu gençlerin oluşturduğunu belirten Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ise gençlik ve halk eğitim merkezleriyle gençlere özel faaliyetler düzenlediklerini söyledi.

KİTAP BAĞIMLISI OLUN
Sosyal medyanın hem bir imkan hem bir tehdit olduğunu söyleyen Gençlik ve Spor Bakan Müşaviri Selim Cerrah, "Hayatımızın büyük bir parçası haline gelen internet bağımlılığına karşı dikkatli olmalıyız.  En mutlu bağımlılık kitap bağımlılığıdır.  Bağımlılıktan kitap bağlılığına geçelim ve günde en az 100 sayfa okuyalım." dedi. Cerrah salonu dolduran gençlere "Vatanı imanla sevin..." diye seslendi.

Programda Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Biriminden Sosyal Medya Takip ve Analiz Uzmanı Orhan Yorulmaz güvenli internet kullanımını, Sosyal Hizmet Uzmanı Birsen Dalbastı da internet bağımlılığını anlatan bir sunum  yaptı.

Gençlerin büyük dikkatle takip ettiği program birlikte çekilen fotoğrafla sona erdi.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Mamak'ta  Biyopsikososyal destek
Mamak'ta Biyopsikososyal destek