WhatsApp için mesaj geri alma özelliği geliyor

Dünya'nın en popüler online mesajlaşma uygulaması olan ve Facebook tarafından satın alınmasının ardından yenilik üstüne yenilikler gelen WhatsApp için bu kezde atılan mesajı geri alma özelliği geliyor.

WhatsApp için mesaj geri alma özelliği geliyor

Peki bu özellik ne işe yarayacak ve atılan mesaj nasıl geri alınabilecek? İşte gelecek olan yeni özellik hakkında bilmeniz gerekenler ve özelliğin çalışması için gerekli koşullar...

WhatsApp'ın yeni çıkartacağı bu özellik ile kullanıcı attığı herhangi bir mesajı 5 dakika içinde silebilecek. 5 dakika içerisinde silinmeyen mesajlar bir daha silinemeyecek.

WhatsApp'ta mesaj nasıl geri alınır?

WhatsApp'ın yeni özellik ile ilgili olarak resmi sitesinde verilen bilgiler şu şekilde;

Geri al özelliği sayesinde bireysel bir sohbete veya bir grup sohbetine gönderdiğiniz mesajı geri alabilirsiniz. Bir mesajı gönderdikten sonra sadece beş dakika içinde geri alabilirsiniz. Beş dakikayı geçtiğiniz zaman gönderilen mesajı geri almanız mümkün olmaz.

Android'de mesaja dokunup basılı tutun, sonra Menü tuşuna > Geri al'a dokunun.

iPhone ve Windows Phone'da mesaja dokunup basılı tutun, sonra Geri al'a dokunun.

Başarılı bir şekilde geri aldığınız mesajlar kişilerinizin sohbetlerinden kaybolur. Aynı şekilde bir sohbette "Mesaj geri alındı" görürseniz, bu gönderenin mesajı geri aldığını gösterir.W

Yeni gelecek olan bu özelliğin kullanılabilmesi için WhatsApp'ın en son güncel sürümünü kullanıyor olmanız gerekiyor. Siz veya alıcınız Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp'ın en yeni sürümünü kullanmıyorsa, bu özellik desteklenmeyecektir.

Alıcılar, mesajınızı geri alınmadan veya geri alınma başarısızsa görebilirler.Geri çağırma başarısız olursa size haber verilmez.

whatsapp gönderilen mesajı geri alma whatsapp mesaj geri alma whatsapp gönderilen mesajları silme whatsapp

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Açık renk dövme yaptıranlar dikkat!
Açık renk dövme yaptıranlar dikkat!
Saçı dökülenler işte kesin çözüm
Saçı dökülenler işte kesin çözüm