13 Ocak Cuma (Yarın) hangi okullar tatil? Yarın Kar tatili olan iller

13 Ocak Cuma günü için İstanbul, Ankara, Edirne, Kırklareli, Bursa, Isparta, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Konya, Niğde, Kütahya, Nevşehir, Balıkesir, Uşak ve Muğla için son dakika yoğun kar yağışı uyarısı yapılırken, en çok merak edilen ise hangi illerde okulların kar tatili olacağı. İşte kar tatili olan o iller...

13 Ocak Cuma (Yarın) hangi okullar tatil? Yarın Kar tatili olan iller

Yurt genelinde kar tatili etkili olmaya devam ederken, birçok ilde öğrencilerin gözü gelecek kar tatili haberinde. Peki 13 Ocak Cuma günü hangi illerde okullar tatil edildi? Tatil edilen illeri haberimizin devamında bulabilirsiniz. İşte yarın tatil olan o iller..

UŞAK'TA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Uşak Valiliği'nden yapılan açıklamada; “Uşak Meteoroloji Müdürlüğü’nün Hava Tahmin Raporlarında bildirilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler değerlendirildiğinde öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için il genelinde ilçeler dahil tüm okulların 12 Ocak Perşembe günü öğleden sonra ve 13 Ocak Cuma günü 1,5 günlüğüne tatil edilmesi kararı alınmıştır. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personel idari izinli sayılacaktır” denildi.

EDİRNE'DE YARIN OKULLAR TATİL

Edirne Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, "İlimizde yaşanmakta olan elverişsiz hava şartları, bu duruma bağlı kötü yol koşulları ve buzlanma nedeniyle merkez ve ilçelerde resmi-özel ilköğretim ve orta öğretim okulları ve kurumlarında Valilik kararı ile 13 Ocak 2017 Cuma günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelde 13 Ocak 2017 Cuma günü idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna duyurulur" denildi.

NEVŞEHİR'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Nevşehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi. 
Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Nevşehir’de bu akşam saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Nevşehir merkez, merkeze bağlı köy ve kasabalarda eğitim öğretime 13 Ocak Cuma günü bir gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

yarın hangi okullar tatil kar tatili olan iller hangileri son dakika haberleri haber kar tatili haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri