14 yaşındaki minik yazardan Yaşar'a ziyaret

Yenimahalleli 14 yaşındaki Hüseyin Emre Aydın, en büyük hayali olan yazarlık için ilk adımı attı.

14 yaşındaki minik yazardan Yaşar'a ziyaret

Evde beslediği hayvanların hikayesini “Emre’nin hayvan dostları” kitabında toplayan ve Atatürk’ün biyografini yazan minik yazar, ilk kitaplarını imzalayarak Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a armağan etti.

Türkçe öğretmenin teşvikleriyle kitap yazamaya başlayan Yenimahalleli Hüseyin Emre Aydın, bu yıl 2 kitap kaleme aldı. Evinde kedi, balık, kuş, köpek besleyen Aydın, yazarlığa hayvan dostlarının hikayesini yazarak başladı. Atatürk’e olan hayranlığını da Atatürk’ün biyografini yazarak gösteren Aydın, kitaplarıyla Başkan Yaşar’ı ziyaret etti.

Hedeflerini yüksek tut

Aydın’a ziyareti ve güzel hediyeleri kitaplar için teşekkür eden Yaşar, kitapları inceleyerek minik yazarı tebrik etti. Aydın’a başarılarının devamını dileyen Yaşar, “Hedeflerini yüksek tut. Kitaplarını çok beğendim. Başarılı bir yazar olacağına inancım tam” dedi.

En büyük hayalinin tanınmış bir yazar olmak olduğunu söyleyen Aydın da kendisini kabul ettiği için Yaşar’a teşekkür etti. Yenimahalle’de yaşamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Aydın, YENİMEK kurslarında yağlıboya resim, bilgisayar ve drama kursuna katıldığını ve kurslarda da çok keyifli vakit geçirdiğini sözlerine ekleyerek “Yaz tatilimize anlam katan bu kursları açtığınız için size ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı