28 Aralık Çarşamba Konya'da okullar tatil mi?

Konya'da soğuk hava koşulları ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. 28 Aralık Çarşamba günü okullar tatil mi? Öğrencilerin merakla beklediği cevap haberimizde.

28 Aralık Çarşamba Konya'da okullar tatil mi?

 Konya'da kar ve soğuk hava yaşamı olumsuz etkilemeye devam ederken, öğrencilerin merakla beklediği cevap ise 28 Aralık Çarşamba günü okulların tatil olup olmadığı.

Konu ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapılmasının ardından haberimizde açıklamayı bulabilirsiniz. Öte yandan Konya Valiliği kar ve kuvvetli rüzgara karşı vatandaşları uyardı.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle;

Halen Bölgemiz (Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde il genelinde) genelinde etkili olan sisteme ilave olarak, yarından itibaren (28 Aralık Çarşamba) bölgemiz genelinin Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

 
Yağış (Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri): Yağışların Konya’nın güney ve güneybatı kesimleri (Akören, Güneysınır, Çumra, Seydişehir, Yalıhüyük, Ahırlı, Bozkır, Hadim, Taşkent) ile Karaman ve Niğde Çevrelerinde karlakarışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm ve üzeri), bölgenin diğer kesimlerinde yer yer kuvvetli kar (5-20 cm) şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.
 
Rüzgar (28 Aralık Çarşamba, Perşembe): Yarın öğle saatlerinden itibaren Karaman ve Niğde çevrelerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (39-61 km/saat) ve yer yer kısa süreli fırtına (62-74 km/saat) şeklinde görülecek olan rüzgarın, zamanla bütün bölgemizde etkili olacağı ve Perşembe günü akşam saatlerine kadar yer yer etkisini devam ettireceği ve zaman zaman tipiye neden olacağı tahmin ediliyor.
 
Halen bölgemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının, yine mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin edilmektedir.
 
Kar yağışı, yer yer kuvvetli rüzgarın neden olabileceği olumsuz şartlara (özellikle kar erimeleri, çatı çökmeleri) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir."

  

 

konyada okullar tatilmi konya kar tatili 28 aralık

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nazif     2016-12-28 Vali bey okullar lütfen tatil olsun otobusler gelmiyor
iclal     2016-12-28 yaaa tatil olsun nasıl gidip gelecez ya ikide bir düşüyom
Uğur     2016-12-27 Tatil demi bu havada tatil olmazsa başka ne zaman olacak
Fatma     2016-12-27 Okullarla ılgılı karar ne zaman acıklanacak
Fatma     2016-12-27 Okullar yarın tatılmı net bı karar ne zaman acıklanacak
Sari çizmesiz ahmet bro     2016-12-27 Vali bey tatil yap reiz: /
Ayşe     2016-12-27 Konyada lutfen okullar tatil olsun hem bakinkar cok yagdi ve soguk lutfen
Beyza     2016-12-27 Ya vali amca hastym zatn lutfn tatil olsun
Melike     2016-12-27 Hadi tatil olsun ya
hakan     2016-12-27 vali amca okulları tatil yappp
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri