Acıpayamlı mucitten tasarruflu soba

Acıpayamlı mucit az yakıtla geniş alanı ısıtabilen soba imal etti. İşte mucidin tasarruflu sobası...

Acıpayamlı mucitten tasarruflu soba

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde endüstriyel mutfak imalatı yapan Murat Ekinci, az yakıtla fazla alana ısı yayabilecek soba imal etti.
Acıpayam Sanayi Sitesinde endüstriyel mutfak imalatı yapan 37 yaşındaki Murat Ekinci, sert geçen kış şartlarında az yakıtla daha fazla alana ısı yayabilecek soba imal etti. Soğuk kış günlerinde 400 metrekarelik iş yerini bu sobayla ısıtmayı başaran Ekinci, cami ve kahvehaneler ile büyük iş yerlerine de fanlı Acıpayam sobası satışı yaptı. Ekinci, fanlı sobanın, daha geniş alanları kolaylıkla ısıtması dolayısıyla büyük rağbet gördüğünü söyledi.
Sobanın 2 bin TL´den satıldığını ve çok büyük alanları rahatlıkla ısıtabildiğini söyleyen Ekinci, "Acıpayam sobası kendi üretimimdir. Fanla destek alan bir sobadır. Soba, kömür, odun gibi katı yakıt yakmaktadır. Genellikle satışlarımız büyük iş yerlerine, kahvehanelere ve camilere yapılıyor. Çalıştığı zaman en az 5 metreye kadar sıcak hava veriyor. Çok tasarruflu bir sobadır. Bir soba yakıtı kadar odun ya da kömür tüketir, fan çalıştığı zaman geniş alanları ısıtması amacıyla ürettik. Alan olarak yaklaşık 400 metrekareyi rahatlıkla ısıtabilmektedir. Sobaya Acıpayam sobası ismini verdim" dedi.

acıpayam haberleri haber haberler

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri