Akyurt'ta Seyyid Burhaneddin Camii açıldı

Akyurt Belediyesinin yapımını üstlendiği Seyyid Burhaneddin Camii tamamlanarak ilk Cuma namazı kılındı.

Akyurt'ta Seyyid Burhaneddin Camii açıldı

Caminin resmi olmayan açılışında Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, AK Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, Belediye Meclis Üyeleri ve Akyurtlular Cuma namazında camiyi doldurdu.

İlk namazı Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş kıldırırken, Cuma namazı çıkışında açıklama yapan Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş caminin açılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi “2013 yılında yapımına başladığımız camimizde ana namazlık, üst namazlık ve kapalı bir son cemaat yeri mevcut. 3 bin 500 kişinin bir arada ibadet edebileceği caminin 4 tane ikişer şerefeli, 65 metre yüksekliğinde minaresi bulunuyor. Avluda yer alan şadırvanın dışında bodrum katında da abdesthane mevcut. Büyük bir cami olduğu için cenazelerde ihtiyaç duyulan gasilhane de cami alt katında yer alıyor. Seyyid Burhaneddin ismini bize soran çok sayıda vatandaşımız mevcut. Seyyid Burhaneddin Tirmizi, Bugünkü Özbekistan topraklarında yer alan Tirmiz şehrinden Anadoluya gelmiş bir velidir ve Mevlana Celaleddin Rumi’nin hocasıdır. Osmanlı mimarisi özelliklerini taşıyan camimizin yapımında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun.”

Başkan Gültekin Ayantaş Akyurt Kaymakamı Osman Altın’dan teslim aldığı Seyyid Burhaneddin Cami beratını cami imamına teslim etti.

Akyurt Seyyid Burhaneddin Camii Akyurt haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Mamak'ta  Biyopsikososyal destek
Mamak'ta Biyopsikososyal destek