Altındağ'a bir cami daha!

Altındağ mahalle camileri dönemini başlatan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bir ibadethaneyi daha ilçeye kazandırıyor. Altındağ Belediyesi tarafından Feridun Çelik Mahallesi’ne yapılan ve geçtiğimiz yıl açılan İmam Maturidi Camii’nin ardından, yine Feridun Çelik Mahallesi’ne yapılan cami açılış için gün sayıyor.

Altındağ'a bir cami daha!

Çevre düzenlemesi çalışmaları da tamamlanan cami, mahalle sakinleri tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. 

“VATANDAŞLARIMIZ BU MİMARİYİ ÇOK SEVDİ, ÇOK BENİMSEDİ.”

Altındağ’ın hızla değiştiğini ve her geçen gün daha da geliştiğini belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağlı vatandaşların küçük, gösterişten uzak ve samimi mahalle camilerini çok sevdiğini ve çok benimsediğini söyledi. İlk başlarda bu mimariye alışkın olmayan Altındağlılardan eleştiri aldıklarını, ancak zamanla vatandaşların bu tarz camileri çok sevdiğini söyleyen Başkan Tiryaki, “Vatandaşlarımızın kendi mahallelerine de cami yapmamız için yoğun talepleri var. Elimizden geldiği kadar talepleri karşılamaya çalışıyor, cami yaptığımız kadar okul, sosyal ve kültürel tesisler, parklar ve spor tesisleri de yapıyoruz.” dedi.

Tiryaki, Kur-an sesinin yükseldiği, altı dükkan olmayan, çocukların ve yaşlıların bahçesinde huzur bulabileceği, temiz, bakımlı camiler yapma amacı taşıdıklarını da sözlerine ekledi.

 

“ÇOCUK SESLERİ BU CAMİLERDEN YÜKSELECEK.”

İhtiyaçlara göre yatırımlar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Tiryaki, mahalle camilerinin özelliklerinden de bahsetti. Başkan Tiryaki, bu ibadethanelerin gösterişten uzak olduğunu belirterek camilerin alt kısımlarının ticarethane olarak kullanılmamasını istedi. Başkan Tiryaki sözlerini şöyle tamamladı:

“Ezan okunduğunda cemaatin rahatlıkla abdest alıp, erkenden namaza yetişebileceği ibadethaneler inşa ettik. Bu camiler her zaman temiz ve bakımlı olacak. Çocuk sesleri bu camilerden yükselecek.”

Feridun Çelik Mahallesi Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki İmam Maturidi Camii Veysel Tiryaki Altındağ Belediyesi sondakika haber haber haberler ankara haber altındağ haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çankaya Belediyesi desteklerini sürdürüyor
Çankaya Belediyesi desteklerini sürdürüyor
Hamilelikte en sık rastlanan şikayetler neler?
Hamilelikte en sık rastlanan şikayetler neler?