Başkan Ertürk, Traktör Arena parkurunu ziyaret etti

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçede kurulan ve traktörlerin kıyasıya yarıştığı Traktör Arena parkurunu ziyaret etti.

Başkan Ertürk, Traktör Arena parkurunu ziyaret etti

Kahramankazan Belediyesi, yarışmacıların zorlu parkurlarda traktörleriyle kıyasıya mücadele ettiği Traktör Arena yarışmasına ev sahipliği yapıyor. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Traktör Arena parkurunu ziyaret ederek traktör üzerindeki maharetlerini gösterdi.

Kahramankazan Belediyesi, alanında dünyada tek olan Traktör Arena yarışmasına ev sahipliği yapıyor. Kahramankazan Belediyesi'nin tahsis ettiği alan üzerinde gerçekleştirilen Traktör Arena yarışması kapsamında, yarışmacılar hazırlanan özel ve zorlu parkurlarda zamana karşı yarışıyor. Yarışmacılar traktörle bu parkurlarda engelleri aşarak galibiyet için mücadele ediyor. 200'e yakın yarışmacının ter döktüğü Traktör Arena'da şampiyon olan traktör pilotu, son model bir traktör kazanacak. Traktör pilotlarının kıyasıya mücadele ettiği yarışmaya heyecan tutkunları ve traktör severler yoğun ilgi gösteriyor. 

Başkanların düellosu

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de, Traktör Arena parkurunu ziyaret etti. Burada yetkililerden yarışma hakkında bilgi alan Ertürk, tüm yarışmacılara başarılar diledi. Ertürk daha sonra kullandığı traktörle zorlu parkurdaki maharetlerini gösterdi. Ertürk, Kahramankazan Kent Konseyi Başkanı Gültekin Oğuz'la "düello" ismi verilen bir yarışma da yaptı. Ertürk ve Oğuz kullandıkları traktörle zorlu parkurdaki engelleri geçerek zamana karşı bir yarış verdi. Ertürk, zorlu geçen "düello" sonunda, Oğuz'u geride bırakmayı başardı. Başkan Ertürk, Kahramankazan Belediyesi olarak böyle bir yarışmaya ev sahipliği yapmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirterek, "Bu yarışma, alanında dünyadaki tek yarışma. Yarışmaya katılan kardeşlerimizle bu heyecanı biz de yaşamış olduk. Hepsine başarılar diliyorum" dedi. 

Kahramankazan Haber Traktör Parkuru Lokman Ertürk Kahramankazan Haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri