Başkan Gökçek, Eryaman Stadı inşaatını inceledi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yapımı devam eden Eryaman Stadı inşaatını inceledi.

Başkan Gökçek, Eryaman Stadı inşaatını inceledi

Eryaman’da yapımı devam eden stadyum inşaatında incelemelerde bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Eryaman Stadı’nı gelecek yılın sonbaharına yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. 
Melih Gökçek, yapımı devam eden Eryaman Stadı alanını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar ve Emlak İstimlak Daire Başkanı Osman Özbayrak ile birlikte gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Büyükşehir olarak Ankara’da spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını belirten Başkan Gökçek, “22 bin seyirci kapasiteli Eryaman Stadı’nın yapımıyla Ankara’ya dev bir tesis kazandıracağız” dedi. Eryaman Stadı’nın UEFA standartlarına uygun olarak yapıldığını ifade eden Gökçek, "Başkent Ankara’ya ve Eryaman’a ayrı bir değer katacak Eryaman Stadı’nı önümüzdeki yılın sonbaharına yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

22 bin seyirci kapasiteli olacak
Büyükşehir Belediyesinin önemli projelerinden biri olan Eryaman Stadı, 62 bin 255 metrekare arazi üzerine kurulu ve 41 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak. Mevcut peyzaj içinde bölgenin doğal eğimlerine uygun olarak konumlandırılan stadyum, seyirciler, sporcular, basın ve VIP mensuplarına güvenli ve hızlı şekilde hareket etme imkânı sağlayacak şekilde planlandı. Betonarme yapı yüksekliği 25 metre ve 4 kattan oluşan Eryaman Stadı’nda estetik ve özgün tasarımı, zeminden ısıtma, havalandırma sistemleri, sulama sistemli hibrit çim sahası, localar, alışveriş merkezleri, restoranlar, ofisler, turnikeler, açık ve kapalı otoparklar, bin 222 kişi kapasiteli VIP bölümü, 724 seyirci kapasiteli localar ve 48 kişilik basın tribünü bulunuyor. Stadın çelik çatı ve tribünlerine ilişkin ön üretim aşamalarına başlandı. 

ankara haber ankara haberleri eryaman haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı