Başkan Taşçı, Halep ile ilgili konuştu

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: "Halep'te çocuklar ölüyor, insanlar katlediliyor. Bazı devletler de ne yazık ki bu ateşe benzin taşıyor"

Başkan Taşçı, Halep ile ilgili konuştu

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Halep'te çocukların öldüğünü, insanların katledildiğini, bazı devletlerin de ne yazık ki bu ateşe benzin taşıdığını söyledi. 
UNESCO'nun 2016 yılını Hoca Ahmed Yesevi yılı ilan etmesi dolayısıyla Atakum Belediyesi, 'Yolumuz Yesevi Yolu' adlı bir konferans düzenledi. Yalı Kafe'de düzenlenen konferansa, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bekir Şişman konuşmacı olarak katıldı. Doç. Dr. Bekir Şişman'ın Hoca Ahmed Yesevi'nin hayatını ve eserlerini anlattığı konferansa ayrıca; Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve eşi Fatma Taşçı, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Programda bir konuşma yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Bu programları düzenlememizdeki amacımız milletimizin geçmişi ve geleceğiyle birlikte hareket etmesidir. Özellikle son zamanlarda dünya genelinde kötü olaylar yaşanıyor. Özellikle Orta Doğu'da kötü senaryolar planlanıyor. Orta Doğu'da çizilen bu senaryoların boşa çıkması için devletimizin bu meselelere nasıl müdahil olduğunu görüyoruz. Oynanan bu oyunların arkasında asıl hedefin Türkiye olduğunu biliyoruz. Biz büyük bir medeniyetin nesilleri olduğumuz için bu olaylara duyarsız kalamıyoruz. Müslümanların çekmiş olduğu acılar bizim canımızı yakıyor. Bayır Bucak Türkmenleriyle başlayan bu son olaylar Halep'te devam ediyor. Halep'te çocuklar ölüyor, insanlar katlediliyor. Bazı devletler de ne yazık ki bu ateşe benzin taşıyor. O yüzden Türkiye'nin coğrafyamızda izleyeceği rol, yapacağı ağabeylik çok önemli. Türkiye olarak birçok problemle uğraşıyoruz. Fakat Türk milleti aziz bir millettir. Bütün alçaklıkların önüne geçeceğiz" dedi.

atakum haber atakum haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri