Başkan Yaşar, yurt öğrencileriyle buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yurt öğrencileri ile yemekte bir araya geldi.

Başkan Yaşar, yurt öğrencileriyle buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ile birlikte yaptırdığı Teoman Öztürk Öğrenci Evi’ni ziyaret etti. Öğrencilerle yemekte bir araya gelen Yaşar, gençlerin talep ve önerilerini dinledi. 

Teoman Öztürk Öğrenci Evi’nde düzenlenen yemeğe Başkan Yaşar’ın yanı sıra TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, TMMOB Yönetim Kurulu üyeleri ve tesiste kalan 270 öğrenci katıldı. 

Öğrencileri arasından seçilen temsilcilerin oluşturduğu konsey ile kendi kendini yöneten Türkiye’nin ilk öğrenci evi olma özelliğine sahip tesiste, yemekler hep beraber yenirken öğrencilerin ihtiyaçları da masaya yatırıldı. 

Demokratik, laik cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır

Yemekten önce tesiste kalan 270 öğrenci adına kısa bir konuşma yaparak sorunları dile getiren öğrencileri dikkatle dinleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Karamsar günlerden geçiyoruz ancak pes etmek yok. Sizleri ve eğitim sistemini bu hale getirenler, eğitimin bir kısmını özel sektöre, bir kısmını vakıflara ihale edenler utansın” dedi.

Yaşar “Öğrencilerin hala yurt sıkıntısı çektiği bir devirde, ben bir yerel yönetici olarak yapabildiğim kadarını yaptım bu tesisi sizlere kazandırdık. Türkiye’de bu standartlarda özel yurtlar da dahil olmak üzere bir ikinci tesis yok. Sıkıntılar var fakat hiç korkmayın, hiç de yılmayın. Demokratik, laik cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır. Biz yaşattık, sizler yaşatacaksınız, sizden sonra gelenler de yaşatacak” diye konuştu.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz da eğitime yaptığı yatırımlar ve Yenimahalle’ye kazandırdığı öğrenci evi için Başkan Yaşar’a teşekkür etti.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri