Batıkent'li selzedelere, Başkan Yaşar'dan ziyaret

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Batıkent'te yağmurda evlerini su basması sonrası zarar gören selzedeleri ziyaret etti.

Batıkent'li selzedelere, Başkan Yaşar'dan ziyaret

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, geçtiğimiz hafta etkili olan kuvvetli sağanağın neden olduğu su baskınlarında evleri zarar gören aileleri ziyaret etti. Bu sorunun çözümü için Büyükşehir’e 3 defa önerge verdiklerini ifade eden Yaşar, “Bu kez size müjde vermeye geldim. Kendim bizzat ASKİ Genel Müdürü ile görüştüm, programa almışlar. Buranın altyapısını düzeltecekler” dedi.

“Olan vatandaşa oluyor”

Başkan Yaşar, Batıkent’te Arı Kovanları ve Zara Kızılırmak Yapı Kooperatif Sitelerini ziyaret ederek yağmurun evlere verdiği zararı, inceledi. Vatandaşlarla görüşen Yaşar, Yenimahalle Belediyesi’nin sorunun çözümü için çaba sarf ettiğini anlattı. Su baskını olduğu günden beri belediye bünyesinde kurulan 15 ayrı ekibin, suların tahliyesi ve temizlik çalışmalarında vatandaşlara destek verdiğini ifade eden Yaşar, “Maalesef bu evleri 3-5 defa su bastı. Batıkent’te MESA’da, burada yine birkaç yerde daha ciddi bir altyapı sıkıntısı var. Ancak yasal olarak biz dokunamıyoruz. Çok büyük maliyeti olan bir iş değil, biz yaparız ama dokununca suç işlemiş oluyoruz. Olan da vatandaşa oluyor. ASKİ Genel Müdürü ile bizzat görüştüm. Söz verdi, hava şartları uygun olur olmaz çalışma başlayacak. Ben de bu işin takipçisi olacağım” diye konuştu.  

Boya-badana ve erzak yardımı

Yenimahalle Belediyesi’nin yaraları sarılana dek ailelere destek vermeye devam edeceğini kaydeden Yaşar, evler kuruduktan sonra boya-badana işlerinde de vatandaşlara destek olmak için belediye meclisine önerge vereceğini, yine mağdur ailelere de belediye olarak erzak yardımı yapacaklarını söyledi.

Site sakinleri kentsel dönüşüme sıcak bakıyor

Vatandaşların kentsel dönüşüm taleplerini de dinleyen Yaşar, “Yönetim olarak belediyemize gelin. Bir ön çalışma yapalım. Kentsel dönüşüm de olabilir ancak üyelerin yüzde 80’inin kabul etmesi gerekir. Haklarınız korunursa, iyi bir kentsel dönüşüm uygulanırsa bu konuya da sıcak bakılabilir. Biz belediye olarak sizin yanınızdayız” diye konuştu.

yenimahalle belediyesi batıkent sel batıkent haberleri yenimahalle haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı